Staráme se o kočku od koťátka po dospělou

0

Kočka je součástí mnoha domácností. Většinou si ji lidé pořizují už v útlém věku, takzvaně od koťátka. Otázkou je, jak se o tak malou kočičku starat, aby vyrostla v dospělou kočku, která o nápadníky nebude mít nouze. V současné době si mnoho lidí myslí, že si kočku, respektive koťátko, pořizují ženy, které jsou samy, které nezavadí o muže. Není to pravda, je to opět jen mylná domněnka, která hýbe naší společností. Kočku si skutečně pořizují i ty ženy, které mají manžela a děti. Chtějí mít zkrátka společnici na dny, kdy je celá rodina pryč. Pokud i vy jste majitelkou nebo případně majitelem koťátka, poradíme vám, jak se o takové koťátko starat, aby z něj vyrostla dospělá kočka.  

Vychovávejte svou kočku už od útlého věku 

S výchovou kočky se musí začít skutečně už v útlém věku. Na výchovu je nutné dbát zejména tehdy, kdy víte, že kočka bude součástí vaší domácnosti, že ji nenecháte venku. Zhruba do třinácti týdnů by mělo být koťátko ještě u své maminky. I to je pro kotě jistá výchova, právě to nejzákladnější poskytne koťátku jeho matka, proto ho od ní neberte příliš brzy.  

Matka naučí koťátko to, co ho nemůže naučit jeho budoucí majitel, a sice jak pečovat o svou srst, jak si čistit svůj kožíšek či jak lovit. Kotě od své matky lecco okouká, například zjistí, jak se správně brousí drápky.  

Když přinesete kotě domů 

Až přivezete svého nového společníka domů, je to už jen ve vaší kompetenci. Začněte s pomalým učením na kočičí toaletu. Čím dřív si kočka osvojí kočičí toaletu, tím lépe. Také ji naučte používat škrábátko, čím dříve se kotě odnaučí škrábat nábytek, tím líp pro vás a váš dům.  

I když se říká, že kočka se nenaučí mnohým povelům tak rychle jako pes, rozumí základním povelům, jako je povel „nesmíš“ a „hodná“. Kočku tedy učte stejně jako pejska. Základní umy, jako je chození na kočičí záchod nebo používání škrábátka, se kočka rychle naučí a osvojí si je.   

About Author

Leave A Reply