Staráme se o kůži a srst pejska

0

Když si pořídíte pejska, berete na sebe obrovskou zodpovědnost. Přece jenom pejsek je domácí mazlíček, který vyžaduje velkou míru pozornosti, která však nespočívá jenom v hlazení nebo v učení povelů. O pejska je nutné se pravidelně starat, je nutné pečovat o jednotlivé části jeho těla. Pozornost se musí věnovat jak jeho zubům, které mohou utrpět zubním kazem, tak jeho tlapkám, drápkům či srsti a kůži. Nyní se zaměřme na kůži a srst čtyřnohého mazlíčka, o kterou je nutné se starat velmi důkladně.  

Česání jako nejdůležitější činnost 

Péče o samotnou srst spočívá především v česání. Česání je zároveň nejdůležitější činnost spadající do rubriky „péče o psa“. Díky česání dojde k odstranění starých a vypadlých chlupů, navíc pes nebude tak moc línat. Vyhnete se tedy nepříjemnému vysávání chlupů po svém domácím mazlíčkovi. Málokdo ví, že česání neprospívá jenom srsti pejska, ale prospívá také samotné kůži. Česání je totiž masáž kůže, kterou pejsek doslova miluje (je však nutné ho česat od raného věku, ať v dospělosti při této činnosti nedělá potíže).  

Česání kromě toho, že odstraňuje staré a vypadlé chlupy a masíruje kůži psa, také stimuluje prokrvení kůže, zamezuje tvorbě mazu či napomáhá k obnovování a k obranyschopnosti kůže pejska.  

I koupání je nutnost 

I když se pejsek nekoupe mnohokrát do roka, je nutné ho alespoň dvakrát či třikrát za rok vykoupat, a to zejména v teplých ročních obdobích, aby nenastydl. Při koupání používejte jenom psí šampony, nikoliv klasické lidské. Nepoužívejte mnoho šamponu, to psí kůži škodí. Vždy psa koupejte v čisté vodě, a to, jak jsme zmínili, dvakrát až třikrát do roka.  

Co se týče zimního koupání, pokud je to potřeba, pejskovi maximálně umyjte tlapky. Vždy ho však pořádně vysušte, aby po vypuštění ven nenachladl. Aby kůže pejska nebyla svědivá, k čemuž dochází zejména v zimě, promažte ji po každém vysušení. 

About Author

Leave A Reply