Staráme se o psí tlapky a drápky

0

Pořizujete si domácího mazlíčka v podobě pejska? Připravte se na to, že se o něj musíte pořádně starat. Péče však nespočívá jenom v pozornosti, kterou mu budete věnovat, ale spočívá také ve starostlivosti o jednotlivé části jeho těla. I pejsci mohou utrpět zubním kazem, proto je nutné pečovat o jeho zoubky. Také je třeba se starat o jeho srst, kůži i oči. Nesmíme zapomenout na tlapky a drápky, na které se bohužel zapomíná, a to zejména u psů žijících v domácnosti, kteří potřebují péči o tlapky a drápky nejvíce. 

Když si chce člověk koupit pejska, jde do koupě s vědomím, že pejskovi musí věnovat svou pozornost a musí ho učit základním povelům. To je však všechno. Málokterý budoucí majitel čtyřnohého přítele si uvědomuje, že pejsek potřebuje i mnohem více než zmiňovanou pozornost. Potřebuje, aby se o něj někdo staral, respektive aby se někdo staral o jeho části těla, o něž se nemůže starat sám.  

Pes není jako kočka, která je čistotná a která se umí i sama umýt. Pejskovi to všechno musíte dělat vy, proto na to nezapomínejte. K běžné a pravidelné péči se řadí i péče o tlapky a drápky, na které se nyní zaměříme.  

Co kontrolovat? 

O psí tlapky a drápky většinou jevíme zájem jenom tehdy, kdy pes začne kulhat nebo když špatně chodí. Jenže tou dobou je na starostlivost už pozdě. Je nutné pravidelně kontrolovat zejména prsty i mezi polštářky. Když jsou polštářky zarudlé, mokvavé nebo zhrublé, je něco v nepořádku.  

Na tlapky a drápky by se měla klást zvýšená pozornost zejména během zimy, protože pes při procházkách přichází do kontaktu se solí, kterou jsou posypané chodníky a která jeho tlapkám zrovna neprospívá.  

Jak se o psí tlapky a drápky starat? 

Co se týče péče o tlapky, je nutné vystřihávat zejména chlupy v meziprstí. U drápků je nutné kontrolovat jejich délku, případně je nutné je zastřihnout. Pokud se vám při stříhání drápků stane, že se drápky zastřihnou, nic se neděje. Není to nic, co by zapříčinilo trvalé následky.  

About Author

Leave A Reply