Starší psi a kočky mohou trpět onemocněním ledvin. Jak onemocnění poznat?

0

I když si to uvědomuje málokterý majitel čtyřnohého domácího mazlíčka, i oni mohou trpět vážným onemocněním. Mnozí majitelé si nepřipouští možnost, že i psi nebo kočky mohou být nemocní, a tak nad možnými příznaky jenom mávnou rukou a nijak je neřeší. Jenže to je ta největší chyba, které se mohou majitelé čtyřnohých přátel dopustit. Mnohé příznaky, ať jsou sebemenší, mohou poukázat na nepříjemné onemocnění, které může být pro zvíře i smrtelně nebezpečné. Například vysoký tlak není možné podceňovat. Může totiž poukazovat na onemocnění ledvin.  

Možná si nyní říkáte, že zvíře nemůže trpět onemocněním ledvin, ale je to skutečně možné. Pokud svého čtyřnohého mazlíčka milujete, navštěvujte pravidelně veterináře, který může záludnou nemoc objevit včas a může ji začít včas léčit. Zároveň nepodceňujte příznaky, které mohou upozorňovat na banalitu, ale také nemusí.  

Onemocnění ledvin je jedno z nejčastějších onemocnění 

I když mnozí majitelé koček nebo psů stále nevěří tomu, že chronické onemocnění ledvin mohou prodělat i jejich mazlíčkové, je to tak. Potvrzuje to i fakt, že chronické onemocnění ledvin je nejčastěji onemocnění zejména starších psů a koček. Toto onemocnění doprovází velice těžké a vážné následky, které je možné eliminovat či případně zpomalit tím, že se mazlíček začne včas léčit.  

Jak se onemocnění ledvin pozná? 

Diagnóza vyplývá z testu, který se provede na mazlíčkovi. Unikátní, nově vyvinutý test dokáže odhalit zrádnou nemoc už při pětadvaceti procentech ztráty funkce vašeho mazlíčka.  

Jaké jsou nejčastější příznaky onemocnění? 

Onemocnění ledvin můžete rozpoznat i doma. Mezi typické příznaky patří zvracení a průjem, také je jistým symptomem i nadměrné pití a zároveň zvýšený objem moči v močovém měchýři mazlíčka. K příznakům patří také chudokrevnost a také celková slabost zvířete.  

About Author

Leave A Reply