Suchozemská želva je miláček rodiny. Jak se o ni starat?

0

Děti už v raném věku touží po domácím mazlíčkovi. Otázkou ale je, jakého mazlíčka dětem pořídit. Přece jen se nemohou starat o pejska, koček si ještě neumí dostatečně vážit, křečci jsou příliš malí. Ideálním kandidátem je tedy želva. Vybírat můžete z celé řady druhů. Mezi nejoblíbenější a nejčastěji pořizované želvy se řadí vodní želva nebo suchozemská želva a právě o suchozemské želvě si budeme povídat.

Želvy jsou označovány za miláčky rodiny. Jsou to navíc tišší společníci, kteří nevyžadují žádnou velkou péči. Samozřejmě chov suchozemských želv má určitá pravidla, podle nichž se musíte řídit. Seznam pravidel vám nyní přinášíme. Pokud tato pravidla budete dodržovat, můžete si být jisti, že se o želvu staráte víc, než dobře.

1) Než si ji pořídím, zjistím si o ní potřebné informace

Pokud se rozhodnete pořídit si želvu, dříve, než si ji zakoupíte, o ní musíte něco vědět. Každá želva je jiná, každá potřebuje něco jiného, proto si o ní nejdříve něco zjistěte.

2) Nepoužívám komerční produkty

Žádný chovatel želv by neměl želvě dávat žádné komerční produkty, jako jsou například mastičky, olejíčky či vitaminy. Želva se musí cítit jako doma a doma skutečně žádné takové produkty nemá. Samozřejmě jedinou výjimku tvoří čistý vápník.

3) Vždy používám ty nejkvalitnější UV zdroje

O želvách se všeobecně ví, že milují světlo. Jejich terária musí být světlem vybavena. Terária však nevybavujte žádnými šunty, ale potrpte si na kvalitu. Pořiďte si kvalitní UV záření, které bude zapnuto i po celý den či alespoň po dobu deseti hodin.

4) Krmím je tím, co mi bylo doporučeno, neexperimentuju

Mnoho chovatelů želv dělá tu chybu, že experimentuje. Když se o něčem dočte v knize, okamžitě to na želvě vyzkouší. Jenže želva není pokusný králík. Krmte ji tím, co bylo doporučeno. Nové krmení proberte s jiným chovatelem nebo s odborníkem. Nikdy želvě nedávejte nic nevyzkoušeného, tak se chová jen nezodpovědný chovatel.

About Author

Leave A Reply