Je sůl vhodná do akvária?

0

Sůl je fantastický pomocník v domácnosti. Lidé kouzlo soli objevili už dávno v minulosti, nejdříve se využívala jenom k vaření, později se však objevila její moc. Sůl se začala používat na čištění spálenin, ale také se přidávala do akvárií, což dnes ví bohužel málokterý chovatel akvarijních rybiček. Dnešní chovatelé tichého, leč živého domácího mazlíčka s ploutvemi nemají ani zdání o tom, že se někdy sůl do akvária přidávala. Dokonce se nad tímto faktem usmívají a myslí si, že se jedná o mýtus, na který se mají napálit. Jenže je to skutečně fakt – sůl měla v akvaristice mnohé využití.  

Pokud bychom měli být konkrétní, sůl se například používala dříve jako prevence. A také sloužila jako léčba. Dnes se místo soli používají spíše kvalitnější léčiva, kterými je například Esha Exit nebo také Esha 2000.  

Dávat sůl do akvária – ano nebo ne? 

Samozřejmě každý chovatel má se solí jinou zkušenost. Díky tomu, že se dnes na trhu nachází mnohé náhražky soli v kvalitnější podobě, je lepší, když se budou využívat právě ony. Většina produktů v sobě sůl obsahuje, navíc jsou produkty prospěšnější a není tedy třeba hazardovat se solí.  

Když je třeba sůl použít 

Pokud jste zastáncem toho názoru, že je sůl stále prospěšná jako kdysi, poradíme vám, že je třeba použít jedině kvalitní mořskou nebo jinou sůl. Nikdy nesahejte po klasické kuchyňské soli, která do akvária nepatří. Jedině mořskou, kvalitní sůl je možné do brakického akvária použít.  

Nejčastěji se sůl do akvárií přidává ve chvíli, kdy chtějí chovatelé upravit vodu, tedy například zvýšit její vodivost nebo třeba tvrdost. Samozřejmě sůl nemá jen pozitivní stránky, ale může akváriu, zejména klasickému, běžnému akváriu, velmi ublížit a přitížit. Může dojít k mnoha škodám, proto sůl si nejdříve dobře promyslete.  

Doporučujeme ale najít jiné řešení situace.  

About Author

Leave A Reply