Tetra diamantová = diamant ve vašem akváriu

0

Tetra je rybička, které je hned několik druhů. Velice oblíbená je zejména tetra diamantová, která pochází z Jižní Ameriky. Objevena byla už v roce 1920 a dodnes se hojně vyskytuje právě v Jižní Americe, konkrétně u Venezuely a jezera Valencia.

Tetra diamantová je akvarijní rybička, kterou si zamilují i chovatelé začátečníci, protože péče o ni je zcela snadná. Nevyžaduje takřka nic, jenom příjemné akvárium o přijatelné teplotě. Tetra diamantová je k dostání snad v každém obchodě s akvaristikou. Jednu koupíte maximálně za padesát korun. Dorůstá zhruba do pěti centimetrů a dožívá se až pěti let.

Při koupi dbejte na to, že je to hejnová rybička, tudíž ji nekupujte samostatně. Potřebuje mít své druhy kolem sebe, protože jinak je stresovaná a smutná. Obvykle se kupuje minimálně šest kusů rybičky, ne-li více.

Jak velké by mělo být akvárium?

Jak jsme zmínili, tetry diamantové nepotřebují ke svému životu nic, než hezké prostředí a pravidelné krmení. Jejich akvárium by mělo být dlouhé aspoň osmdesát centimetrů, voda by měla být mírně kyselá. Ve tvrdé vodě totiž rybičky začnou chřadnout, tudíž měkká kyselá voda je základem úspěšného chovu a ještě úspěšnějšího rozmnožování.

Co se týče krmení, ideální je jak vločkové, tak živé krmivo. Záleží na vás, co rybičce budete dopřávat.

Důležitá je teplota vody v akváriu

Aby se rybičkám ve vašem akváriu dařilo, je třeba, abyste věnovali pozornost teplotě v akváriu. Ta by se měla pohybovat kolem šestadvaceti stupňů Celsia. Jenom při této příjemné teplotě se může chovný pár začít rozmnožovat. Po páření může samička naklást až pět set jiker, které klade většinou v jemnolistých rostlinách.

I když je tetra diamantová mírumilovná a společenská rybička, kdeco ji rozruší. Zbytečně ji nelekejte, buďte k nim opatrní a tolerantní, protože to je základ úspěšného chovu.

About Author

Leave A Reply