Tipy pro začínající chovatele vodních želv

0

Zařadili jste se v nedávné době k chovatelům vodních želv a nevíte, jak na to? Nebojte, existuje několik tipů, které vám s chovem vodních želv mohou pomoct. Mnozí majitelé vodních želv si před pořízením svého nového domácího mazlíčka pročetli vše potřebné, ale přece jen se může stát, že mohou být překvapeni jistými událostmi, které se během chovu vodní želvy stanou. Na mnohé situace se skutečně nelze připravit. Aby váš chov vodní želvy probíhal bez problémů, rozhodli jsme se vám poradit a podat vám několik tipů, které ocení nejen začínající chovatelé vodních želv, ale i ostřílení majitelé, kteří se pyšní obrovskou sbírkou.  

1) Jedno akvárium za život nestačí 

Když si pořídíte malou vodní želvičku, musíte počítat s tím, že vyroste. Mnozí budoucí chovatelé jdou do koupi vodní želvy proto, že si myslí, že jim již nevyroste, ale to je samozřejmě omyl. Želvičky neustále rostou, neustále se zvětšují, a to zejména ty, které si pořídíte v malém vzrůstu. Tím však chceme říct, že jedno akvárium za život želvy stačit nebude. Původně jí jistě koupíte akvárium menší, posléze ale bude nutné pořídit akvárium větší. Mnozí majitelé se tomuto kroku vyhýbají, říkají si, že želvě útlé akvárium stačí, ale skutečně nestačí. Je nutné akvárium koupit ve větší podobě, jinak želva trpí.  

2) Filtraci nepořizujte 

Mnozí majitelé vodních želv si kupují vodní filtraci z toho důvodu, že si myslí, že akvárium spasí před tak častým znečištěním. Pravdou ale je, že ani filtrace nepomáhá. Majitelé vodních želv se musí smířit s tím, že se želví akvárium musí čistit velice často. Želvy vodu zaneřádí zejména svými výkaly, ale také i jídlem, protože ho konzumují zásadně pod vodou.  

3) Každá želva potřebuje své akvárium 

Ostřílení majitelé vodních želv moc dobře vědí, že se nevyplatí dávat dvě želvy do stejného akvária. Pár, tedy samička a sameček, spolu vždy nevyjdou, různě se přou či případně koušou. Horší to je tehdy, když se do stejného akvária pořídí dva samci. Abyste předcházeli želvím zraněním, raději je nechte žít odděleně. 

About Author

Leave A Reply