Toužíte po domácím mazlíčkovi? Poradíme vám, jakého si vybrat

0

Když se člověk cítí osaměle, pořizuje si domácího mazlíčka. Domácí mazlíčkové jsou přátelé na velkou část života, mnozí dokonce jsou i nenároční. Jestli vás tíží čas a jste pracovně vytíženi, tudíž nemáte čas chodit se psem čůrat nebo ho učit základním povelům, pořiďte si zcela jiné domácí mazlíčky, kteří vám budou dělat společnost, ale kteří nebudou vyžadovat velkou míru pozornosti, kteří nebudou toužit po vašem každodenním dotyku a které budete jen krmit či občas jim čistit prostředí, v němž žijí. Poradíme vám, jací domácí malíčkové jsou nejideálnější.  

Zvířátek, které se hojně chovají v domácnostech, je mnoho, výběr proto nepatří k těm nejjednodušším. Abyste ve zverimexech nemuseli trávit hodiny, poradíme vám, jakého si vybrat.  

Akvarijní rybičky pro zaneprázdněné majitele 

Jestli patříte k lidem, kteří nemají času na rozdávání, kteří jsou neustále v práci, ideálním domácím mazlíčkem jsou pro vás akvarijní rybičky. Jsou to nenároční společníci, kteří vás okouzlí na první pohled. Díky tomu, že nevyžadují nic jiného, než pravidelné krmení a občasnou výměnu vody, je můžete doslova ignorovat. Při práci vás nebudou rušit, vaše domácnost bude najednou ojedinělá a oživená.  

Jak jsme zmínili, jsou to nenároční tvorové, kteří vyžadují maximálně pravidelné krmení, které se doporučuje jedenkrát až třikrát denně v menším množství, a výměnu vody, což spadá do údržby akvária a je nutná jednou či dvakrát do měsíce.  

Terária plná všemožných tvorů 

Kromě akvária jsou vhodnou volbou i terária, do nichž si můžete pořídit lecjakého tichého domácího mazlíčka. Pavouci se řadí k těm méně náročným, méně náročné jsou i mnohé druhy hadů. Pro děti je ideální suchozemská nebo vodní želva, mnozí rodiče upřednostňují afrického šneka, který nevyžaduje takřka žádné náklady.  

Pro jakého domácího mazlíčka se rozhodnete vy? 

About Author

Leave A Reply