Toužíte po netradičním mazlíčkovi? Pořiďte si ježka bělobřichého

0

Mít domácího mazlíčka, to je jako mít kamaráda na velkou část života, který tu pro vás bude v těch nejhorších chvílích. V současné době si nejčastěji pořizujeme pejsky nebo kočky, ale co si pořídit něco netradičního? Nemusíte si pořizovat pavouky nebo hady, které ne každý má v lásce. Sáhnout však můžete po ježku bělobřichém, který je aktuálním hitem.  

Mnoho lidí si myslí, že ježci jsou jenom přenašeči blech. Jenže to není tak úplně pravda. Aktuálně se mezi českými chovateli začal šířit ježek bělobřichý, který je odblešen a který má povahu stejnou jako kočka. Nejsou to ježci z přírody, jak se mnozí lidé mohou domnívat. Jsou to ježci pocházející z afrického kontinentu, tudíž by se dalo říct, že jsou to jejich kolegové, kteří jsou jako dělaní pro domácí chov.  

Jak jsme zmínili, jejich popularita neustále roste. Ježek bělobřichý je druhem ježka, který je bohužel nejvíce chovaný v zajetí. Milovníci spánku by si ho neměli dávat do ložnice, protože jeho režim je stejný jako u křečka, tudíž ve dne spí a v noci řádí.  

Zimní spánek nemají v lásce 

To, že se jedná o typického domácího mazlíčka, poznáte i díky tomu, že nemají v lásce zimní spánek, tudíž nehibernují, jak jsme zvyklí u běžných českých ježků z přírody. Zimní spánek by mohl ježky dokonce usmrtit, byť jen o něco delší spánek by měl být pro chovatele varovným signálem, že něco není v pořádku.  

Ježci bělobřiší obvykle spí do šesté hodiny večerní, čilí začínají být nejpozději v osm hodin večer.  

Nesmí se cítit nebezpečně 

Ježek bělobřichý není vhodný pro malé děti. Ty mohou být pro ježka převlečeným nebezpečím, bohužel. Pokud se ježek cítí v nebezpečí, stočí se do klubíčka a může vás nepříjemně popíchat. Nepokouše vás, jak se mnoho lidí domnívá, ale během píchání ještě vrčí a funí. Někdy se může stát, že začne nadskakovat.  

Ježkovo chování tolerujte zejména v době, kdy prochází výměnou bodlin. To se děje tehdy, kdy ježek dospívá. Je to pro něj poměrně nepříjemné období, které trvá různě dlouho. 

About Author

Leave A Reply