Toužíte po netradičnosti ve svém akváriu? Pořiďte si vodního dráčka

0

Akvárium už dávno není jenom o akvarijních rybičkách. V současné době si do svého akvária můžete pořídit leccos. Kromě akvarijních šneků můžete své akvárium oživit krásnými, netradičními dráčky. Mít draka ve svém akváriu je jedinečné, málokdo draka chová, a to možná proto, že se neřadí k těm nejméně náročným obojživelníkům. Není však ani nejnáročnější a jeho popularita stále stoupá. Pokud si ho pořídíte nyní, stále budete mezi prvními, kterým bude tato netradičnost zdobit akvárium.  

Člověk by řekl, že draci existují jenom v pohádkách, jenže není to tak. Draci jsou součástí i vodních akvárií, což ostatně potvrdí všichni ti, kteří dráčka chovají. Jedná se o drobného obojživelníka, který je závazkem až na dvacet dlouhých let.  

Vodní dráček se pravým jménem jmenuje „axolotl“ a potřebuje stálou péči. Jestli jsme ale do dnešního dne toužili po akváriu, které bude součástí našeho života na pěkně dlouhou dobu, je dráček jasným obyvatelem.  

Jak vodní dráček vypadá? 

Jak jsme zmínili, oproti klasickým drakům, které vídáme v televizi, je vodní dráček menší, dorůstá zhruba do pětatřiceti centimetrů. Jedná se o velice neobvyklého obojživelníka, který se může dožít až dvaceti let. K jeho specifickým rysům patří výrazné žábry, které jsou nejčastěji růžové barvy. Vodní dráček je obvykle k dostání v růžové nebo v krémové barvě.  

Draček je doslova kouzelný 

O vodním dráčkovi lze skutečně říct, že pochází z pohádek, protože se vyznačuje jednou kouzelnou vlastností. Dokáže obnovovat ztracení části svého těla. Mnozí majitelé se bohužel domnívají, že když je dráček tak kouzelný, můžou s ním zacházet jako s kusem hadru. Jenže ono to tak nefunguje. Je nutné s ním zacházet opatrně, a to zejména proto, že je napsaný na listině chráněných živočišných druhů.  

Co ke svému životu potřebuje? 

Co se týče konkrétní péče, potřebuje ke svému spokojenému životu zejména padesátilitrové akvárium, v němž by se měla nacházet voda o nejméně dvacet stupních Celsia. Dno by mělo být posypáno štěrkem, který je mu příjemný. Co se týče stravování, miluje žížaly, ale pošmákne si i na drobných rybkách nebo na myších holátkách.  

About Author

Leave A Reply