Trápí vás nadměrné psí línání? Víme, jak běžné línání minimalizovat

0

Mnozí majitelé psích čtyřnohých mazlíčků jsou lehce znepokojeni ve chvíli, kdy začnou mazlíčkové línat. Mnozí lidé se ihned bojí toho, že pejska napadlo nějaké kožní onemocnění, což se samozřejmě může stát, ale není to tak běžné, jak se lidé obávají. Línání zkrátka patří k životu psa, psi zkrátka čas od času shazují svou srst, u některých plemen je to dokonce víc než časté. Línání je například přirozené u německých ovčáků, kteří línají celoročně. Jestli je však línání nepříjemné a vadí vám to, můžete línání minimalizovat, a to tak, že dáte na naše tipy.  

Sice línání nejde plně odstranit, ale jde línání minimalizovat či výrazně omezit. Nechte to však na nás, díky našim tipům nebude línání tak běžné a otravné.  

Dopřejte svému mazlíčkovi kvalitní psí krmivo 

Úspěch tkví v kvalitním krmivu. Základem je skutečně poskytnutí kvalitního krmivo pejskům, levná krmiva totiž mohou obsahovat plnidla, jako je například kukuřice, obilí nebo jiné obiloviny, které jsou pro psy těžko stravitelná. Navíc díky obsahu obilovin roste možnost vzniku potravinových intolerancí. Vybírejte tedy takové krmivo, jehož hlavní složkou je maso. Sice si krapet připlatíte, ale za zdravého pejska s lesklou a hustou srstí to stojí.  

Olej proti padání chlupů 

Jak jsme zmínili, línání sice nejde přímo zastavit, ale může se minimalizovat, a to tak, že se přidá pejskovi do každého jídla olej, konkrétně lněný nebo olivový. Stačí pouhých několik mililitrů a zanícená kůže se zklidní, sníží se dokonce vznik lupů a zlepší se také celková kvalita struktury srsti.  

Kartáčování jako základní kámen úspěchu 

Pokud svého pejska pravidelně nekartáčujete, nemůžete se divit tomu, že jeho srst o sobě dává vědět. Pravidelná péče o srst pejska zahrnující také kartáčování dokáže značně omezit nepříjemné línání psa.

About Author

Leave A Reply