Tři chyby, které děláme při krmení psa

0

I když si už mnozí majitelé psích čtyřnohých přátel dávají pozor na to, čím krmí svého čtyřnohého přítele, někteří se stále dopouští ještě mnohých chyb, kterými svému psovi ubližují. Při krmení svého pejska bychom měli dbát na několik zásad, a sice je nutné ho krmit kvalitními granulemi či konzervami pro psa, nikoli tím, co jedí lidé.  

Mnozí z nás mají v hlavě zafixováno, že pes je takzvaný “dojídač”, že skutečně dojí vše, co nám na talíři zbyde. Jenže právě to je největší omyl, který nám sídlí v hlavě. Psovi tímto můžeme ublížit, můžeme mu poškodit trávicí ústrojí a přivodit mu mnohé zdravotní potíže. Je třeba být si vědomi chyb, jakých se při krmení psa dopouštíme, a v budoucnu je obcházet obloukem. Jen tak si budeme jisti, že pejsek s námi bude žít dlouhé roky.  

Během krmení svého čtyřnohého psího přítele se dopouštíme mnoha chyb, ovšem zmiňme si tři nejčastější, kterým je třeba se vyvarovat především.  

1) Nepravidelné krmení 

Mnozí majitelé psů si neuvědomují, že i psi potřebují jíst pravidelně. Stejně jako lidské tělo musí pravidelně přijímat potravu, tak i psí tělo to potřebuje. Dávejte psovi krmení v pravidelných intervalech, ne tehdy, kdy si vzpomenete.  

2) Vařená strava 

Bohužel drtivá většina majitelů psů vaří svému čtyřnohému příteli maso, rýži a jinou stravu. Jenže vařená strava není ani zdaleka tak kvalitní a zdravá, jak se lidé domnívají. Psovi nedá potřebné živiny, lepší volbou jsou kvalitní granule, které v sobě obsahují přesně tolik živin, kolik pes potřebuje.  

3) Krmíme psa před procházkou 

Stejně jako si potřebuje po jídle odpočinout člověk, potřebuje to také pes. Když svého psa nakrmíte, nechtějte po něm, aby šel na dlouhou procházku, ale dopřejte mu chvilku odpočinku, aby mu jídlo slehlo a on ho stihnul řádně strávil.  

About Author

Leave A Reply