Tři druhy hadů, které jsou vhodné pro domácí chov

0

Pokud se rozhodnete pořídit si domácího mazlíčka, možná byste měli zvážit chov hadů. Jsou to poměrně nenároční společníci, kteří jsou naprosto zticha. Nejsou to křečci, kteří začnou „řádit“ v době, kdy se chystáte ke spánku. Navíc hadů, které můžete chovat, je hned několik. Stačí si vybrat z široké nabídky. Začátečníkům doporučujeme vybrat si méně nebezpečného hada, který je nekousavý a který má mírumilovnou podobu.

Takových hadů je kupodivu mnoho, ovšem my doporučujeme tři druhy, s nimž vás nyní seznámíme.

1) Krajta královská

Jestliže jste milovníkem velkých, dlouhých hadů, doporučujeme si pořídit krajtu královskou. Jedná se o hada, který má doporučovanou mírumilovnou povahu. Navíc je to jeden z těch druhů, kteří zůstávají takřka stále v klidu.

Krajta královská je jedním z nejčastěji chovaných hadů, což je poměrně zajímavé. Lidé si ho pořizují hlavně kvůli nenáročnosti a právě kvůli již zmiňovaným povahovým rysům.

2) Užovka červená

Dalším druhem, který si mohou pořídit i začátečníci, je užovka červená. Opět se jedná o nenáročný druh, který je nekousavý a taktéž mírumilovný. Kromě toho nemá žádné přehnané nároky na terárium, není nijak náročný na prostor, v němž žije, užovku nezajímá ani životní prostředí nebo není vybíravá, co se týče potravy.

Když už jsme zmínili potravu – rovnou vám prozradíme, čím takovou užovku krmit. Spokojí se skutečně se vším, nejraději má drobné savce či ptáky. Nepohrdne ani pískomilem. Ať už ji budete krmit čímkoliv, řiďte se jedním nepsaným pravidlem, který platí u všech druhů hadů, a sice potrava by nikdy neměla být větší, než je největší průměr hada.

3) Hroznýš královský

Třetím velice často chovaným druhem je hroznýš královský. Hojně se nechová jen u nás, ale po celém světě. Lidé si ho pořizují hlavně kvůli jeho klidné povaze a díky nenáročnému chovu. Opět platí, že tento druh hada nevyžaduje nic speciálního, čím byste měli vybavit terárium. Světlo stačí klasické, teplota v teráriu by měla být nejméně pětadvacet stupňů Celsia. V noci by teplota neměla klesnout pod dvacet stupňů (toto vyžaduje takřka každý druh hada).

About Author

Leave A Reply