Tři důvody, proč chovat perleťovky

0

Existuje mnoho druhů akvarijních rybiček, které můžete chovat. Začátečníci si vybírají dle náročnosti. Pokud i vy jste začátečníkem, překvapí vás, kolik druhů akvarijních rybiček je nenáročných. Mezi nejoblíbenější rybičky patří paví očka nebo neonky, které ke svému štěstí a rozmnožování takřka nic nepotřebují. V poslední době se staly oblíbené i perleťovky, které jsou o něco větší než zmiňované rybičky, přesto péče o ně je taky snadná.

Perleťovek je mnoho druhů. Otázkou je, jaký druh si vybrat. Mezi nejpopulárnější druhy patří perleťovka svítivá, perleťovka ostrohlavá či perleťovka surinamská. Ať už si vyberete jakoukoliv perleťovku, nebudete litovat. Samozřejmě někteří budoucí chovatelé akvarijních rybiček mohou být na vážkách, proto jsme vám vypsali tři důvody, proč perleťovky chovat.

1) Jsou dlouhověké

Ať už si pořídíte druh, který je obtížnější, či druh, kterému nemusíte věnovat svou pozornost, vždy se můžete radovat z dlouhověkosti. Všechny druhy perleťovek jsou totiž dlouhověké. Většinou se dožívají deseti let, ale například perleťovka venezuelská, která je bohužel drahá a poměrně obtížná na chov, se může dožít až patnácti let. Průměrná délka života je však kolem deseti let.

2) Chovají se v hejnu

Perleťovky jsou hejnové rybičky, což znamená, že se nekupují samostatně po jednom, ale v hejnu. To je taky jistá výhoda. Nemusíte se totiž starat o více druhů najednou, stačí, když si koupíte perleťovky a máte zaplněné celé akvárium. Obvykle se kupují skupiny po šesti rybičkách, ale samozřejmě si můžete koupit rybiček více. Záleží, jak velké je vaše akvárium.

3) Jsou to všežravci

Většina druhů je všežravá, tudíž snědí všechno, co jim dáte. Nejoblíbenější je živé krmení, ale spokojí se i s mraženým krmivem či s granulovým krmivem. Co se týče živého krmení, doporučujeme perleťovkám dávat korýše, hmyz nebo semena. Nepohrdnou ani kouskem ovoce.

About Author

Leave A Reply