Tři nemoci koček, které mohou přejít na člověka

0

Kočky jsou oblíbení domácí mazlíčkové. Mnozí lidé je mají uvnitř domova, jiní upřednostňují kočku venku, kde mohou dům chránit před nepříjemnými myškami. Mnozí lidé se domnívají, že jsou kočky jenom pro opuštěné ženy, ale to samozřejmě není pravda. Kočky jsou oblíbené domácí mazlíčkové, kteří si najdou své místo i v rodině plné dětí. Každý majitel si však musí dávat na kočku pozor zejména ve chvíli, kdy trpí nějakou nemocí. Mnohé nemoci jsou totiž přenosné na člověka. Otázkou je, jaké nemoci se k těmto přenosným nemocem řadí.  

Stejně jako soužití se psem, tak i soužití s kočkou může přinést mnohá rizika, která se nesmí podceňovat. Mezi rizika patří například mnohá onemocnění, která jsou bohužel přenosná na člověka. Před jakými onemocněními se musíte chránit? 

Vzteklina je nebezpečná jak pro zvíře, tak pro člověka 

Jednou z nemocí, kterou se může nakazit i člověk, je vzteklina. Ta je bohužel smrtelná jak pro zvíře, tak pro člověka. Vzteklina není záležitostí jenom pejsků, ale může taky potrápit kočky, proto je nutné je proti vzteklině očkovat. Očkování koček proti vzteklině je zákonnou povinností každého majitele kočky. Zejména se nesmí vzteklina podceňovat tehdy, kdy kočka žije venku nebo se pohybuje ve venkovním prostředí.  

Vzteklina se na lidi přenáší pokousáním.  

I limská borelióza je pro člověka nebezpečná 

Druhou nemocí, na kterou je nutné si dát pozor, je limská borelióza, kterou přenáší klíšťata. Dojde k oslabení imunitního systému, kočky postihne i zánět kloubů. I tato nemoc může přeskočit na člověka, u člověka se však ukáže v podobě reakce na kůži.  

Pozor si dejte na toxoplazmózu 

Toxoplazmóza je parazitární onemocnění, tudíž logicky je vyvoláno parazitem. Nakazit se můžete tak, že přijdete do kontaktu s kočičím trusem. Dbejte tedy zejména na hygienu, pokud se zjistí, že právě vaše kočka touto nemocí trpí.  

About Author

Leave A Reply