Tři psí nemoci přenosné na člověka

0

I když je pejsek pro většinu lidí nejlepším přítelem, který je s nimi dlouhou část života, je to zároveň i poměrně nebezpečné stvoření, které nás může nakazit mnohými nemocemi, pokud ho tedy proti nebezpečným chorobám nebudeme očkovat. Jestli na očkování zapomeneme nebo jestli mu nebudeme přikládat význam, snadno se stane, že nakazí nemocí nejen nás, ale i naše blízké či případně jiná zvířata. Otázkou je, jaké nemoci jsou přenosné na člověka.  

Jak jsme zmínili, i takové milé a přátelské stvoření, jako je pejsek, může být obrovským nebezpečím. Je to zejména tehdy, kdy ho nenaočkujeme a kdy chytne nějakou nebezpečnou nemoc, která je přenosná na člověka. Pojďme si říct tři takové nemoci, které od pejska můžeme chytit, pokud nás pokouše, škrábne, olízne nebo pokud nebudeme dbát na zásady hygieny. 

Vzteklina jako nejnebezpečnější onemocnění 

Tím nejnebezpečnějším onemocněním je vzteklina, která je bohužel i v dnešní době plné technologií a různých pokroků nevyléčitelná a bohužel i smrtelná. Na člověka se dostává při škrábnutí nebo při kousnutí, postihuje zejména nervovou soustavu a poškozuje klouby. U lidí se projevuje jako běžná chřipka, u psů se vyskytne zuřivost a změny v jedení.  

Leptospiróza jako životu nebezpečné onemocnění 

K dalším životu nebezpečným onemocněným se řadí i leptospiróza, což je bakteriální onemocnění, které způsobuje hned několik bakterií. Psi se mohou nakazit tak, když vypijí vodu z kaluže. U psů se projevuje postižením ledvin a cévních stěn, u člověka se nejdříve zasáhnou játra. Vše může započat i žloutenkou.  

Neškodná larvální toxokaróza 

K dalším nemocem, které se přenáší na člověka, patří toxokaróza. Ta však není životu nebezpečná, většinou se pejsci nakazí z půdy. Je to parazitární onemocnění a nejčastěji napadá štěňátka či mladé pejsky do dvou let.  

About Author

Leave A Reply