Tři věci, které kočku dohání ke stresu

0

I když se kočka může zdát jako nebojácné zvíře, také ji dokáže leccos vyděsit tak, že upadne do stresu a depresí. Pro žádné zvířátko není dobré, když se nachází v depresích či ve stresu. Nejí, necítí se dobře, nemá chuť do života. Stres u kočky je stejně nebezpečný jako stres u člověka, proto kočku stresu nevystavujme a raději ji chraňme před věcmi, které ji stres mohou způsobit. Otázkou je, jaké věci dohání kočku do stresu.  

Kočku může do stresu dostat leccos. Můžou to být zvuky i pachy, vždyť kočka má zejména čich a sluch vyvinutý naprosto fenomenálně. Pojďme se tedy zaměřit na tři věci, před kterými bychom měli kočku rozhodně chránit.  

Pozor na bouřky a ohňostroje 

Jak jsme zmínili, kočku mají dokonale vyvinutý sluch. Je tedy háklivá, stejně jako pes, například na bouřky nebo na ohňostroje. Trpí zejména během léta, kdy jsou bouřky velice časté, a následně během silvestrovské noci, kdy je ohňostrojů všude habaděj. Když kočka slyší hromy či ohňostroje, má pocit, že se musí vydat na útěk nebo že má bojovat.  

I cestování kočku přivede ke stresu 

Málokdo to ví, ale kočky velice nerady cestují. V současné době je cestování velice oblíbené, mnozí lidé své domácí mazlíčky skutečně na dovolené berou s sebou. Jenže kočka se o to neprosí, dokonce je raději, když ji necháte doma, protože jinak je celou dovolenou ve stresu, nejí a nemá chuť do života.  

Pokud tedy máte někoho, kdo se může o kočky během dovolené starat, využijte jeho pomoci a kočku raději nechte v klidu, nevystavujte ji zbytečnému stresu, o který se neprosí.  

Intenzivní vůně, čistící prostředky, esenciální oleje 

Člověk by řekl, že kočku může do stresu dostat především pes. Jenže on je jen jeden z mnoha zdrojů stresu. Kočku do stresové situace může dostat i to, co cítí. Jak jsme zmínili, kočka má vysoce vyvinutý čich a vnímá opravdu intenzivně mnohé vůně. Vadí jí například čistící prostředky, dále také esenciální vonné oleje, které nám provoní domácnost, či i citrusy jsou problémem.  

About Author

Leave A Reply