Tři zajímavé otázky týkající se akvaristiky a odpovědi na ně

0

Akvarijní rybičky v současné době chová velká většina z nás. Rybičky jsou totiž nenáročným domácím mazlíčkem, který je naprosto tichý, přesto živý, což domácnost samozřejmě zútulňuje. Akvaristika však není snadná pro začátečníky. Než se do tohoto nového koníčku pustíte, je třeba si zjistit všechny potřebné informace, které se akvaristiky týkají, aby bylo docíleno nejlepší starosti o rybičky. Kolem akvaristiky se točí konkrétně tři zajímavé otázky, na které jen málokde naleznete odpověď. Rozhodli jsme se vám na tři nejčastěji pokládané otázky zodpovědět.  

Když vybavuju akvárium, patří něco pod těžké kameny? 

Nejvíce otázek se pojí se zařizováním akvária. Každý budoucí chovatel akvarijních rybiček chce svým budoucím mazlíčkům dopřát to, co si skutečně zaslouží. Mnozí budoucí chovatelé dávají do akvárií těžké kameny, k čemuž se pojí otázka, a sice jestli je nutné pod těžké kameny něco dávat či nikoli. Přece jen kameny mohou poškodit zlo, proto je nutné se držet několika zásad.  

Jestli do akvária dáváte lehké kameny, není třeba pod ně nic dávat, pokud je rozprostřete po celém akváriu. U těžkých kamenů také platí, že je třeba je rozprostřít po celém akváriu, ovšem zároveň je nutné pod ně dát polystyren nebo karimatku, která zabrání velké tíze zničit akvárium.  

Když mi kořeny zbarví vodu, co mám dělat? 

Do akvárií samozřejmě patří i rostliny a kořeny. Mnozí chovatelé se však zaleknou toho, když se voda díky kořenům zbarví. Nejedná se však o nic drastického, zbarvení vody kořenem je dokonce v mnoha případech prospěšné. Nejprospěšnější jsou kořeny tropického dřeva, které dělají z vody příjemného místo pro všechny druhy ryb.  

Jak zchladit vodu v teplém počasí? 

Existuje několik způsobů, jak zchladit vodu v akváriu, pokud venku panují třicetistupňová horka. Nejefektivnější je, když postupně a s rozumem budete teplotu vody vědomě snižovat, ovšem při náhlém ochlazení je nutné vodu opět dostat do potřebné teploty.  

About Author

Leave A Reply