Tři zajímavé věci o psech, které ocení vědět každý majitel psa

0

Každý, kdo se cítí sám a kdo potřebuje přítele, by si měl pořídit domácího mazlíčka v podobě psa. Psi jsou milovníci, jsou to tvorové, kteří vám dají svou lásku a kteří jsou vám věrní. Nejsou jako kočky, které věrné být nedokážou. Ovšem než si koupíte psa, musíte být na něj připraveni. Je to ztělesněná zodpovědnost, musíte o něj pečovat a věnovat mu svou pozornost. Vyplatí se o nich vědět i několik zajímavých věcí.

Na území České republiky v současné době najdeme více jak tři miliony psů. Lze tedy říct, že Češi jsou rekordmany. V málokteré zemi najdeme tolik psů. V Česku jsou psi součástí čtyřiceti procent domácností. Zemí, kde psy milují více než u nás, už je jen Belgie a Francie.

Co však řada majitelů psů ani neví, přesto by měla vědět?

1 psí rok = 7 lidských let

Mnoho lidí se zajímá o to, kolik let je pejskovi ve skutečnosti. Řada z nás si myslí, že jeden psí rok se rovná sedmi letům v lidském světě, ale není to tak. Podle odborníků je jeden psí rok roven 21 lidským rokům. Za každý další lidský rok se počítají čtyři psí roky.

Bílý pes se musí častěji koupat? Omyl!

Koupání psa je naprosto běžné, ovšem nemělo by být tak časté. Je obecně známo, že časté koupání psovi neprospívá, může mu dokonce zdravotně uškodit. Samozřejmě když máte psa doma a když na procházce šlápne do bláta, hodí se mu pacičky omýt, ale nikdy ho nemusíte mýt celého. Pes se má koupat zhruba čtyřikrát do roka, a to platí i u bílých psů.

Někteří majitelé psů si myslí, že bílí psi se musí umývat častěji než jinak zbarvení psi, ale to je omyl. Sice jsou bíle zbarvení psi náročnější, protože jde na nich vidět každá špína, ale většinou je stačí jen vykartáčovat.

Pozor si dejte na váhu psa

I psi mohou trpět obezitou. Vždy si o svém plemenu zjistěte, jaká je doporučovaná hmotnost. Ta se liší nejen plemenem, ale i pohlavím či stářím jedince.

About Author

Leave A Reply