Tři zajímaví tvorové, kteří zkrášlí vaše akvárium a terárium

0

Akvárium dokáže krásně ozdobit každou domácnost. Otázkou je, co do takového akvária dát? Ani akvárium, ani terárium není určeno jenom pro jednoho obyvatele. Stejně jako se do akvária nemusí kupovat jenom akvarijní rybičky, tak se do terária nemusí kupovat jenom hadi nebo pavouci. Existují mnozí jiní zajímaví tvorové, které svou zajímavostí doslova vyrazí dech.  

Mnozí zajímaví tvorové nejsou ani nároční na chov. Naopak je jejich péče naprosto snadná, což ostatně potvrdí všichni stávající majitelé zajímavých tvorů. Podívejme se na konkrétně tři zajímavé tvorečky, které můžeme chovat buď v akváriu, nebo v teráriu.  

Vodní dráček patří do akvária 

Až se budete s dětmi dívat na pohádku a až vysloví přání, že by si takového draka přáli domů, splňte jim toto přání. Dráčci neexistují jenom v pohádkách, ale můžete je chovat ve svém akváriu. Jedná se o takzvané axolotly, kterým se jinak přezdívá „vodní dráčci“. Jsou zajímaví nejen svým zbarvením a výraznými žábrami, ale také jsou zajímaví tím, že jim dorůstají (či správně řečeno obnovují se) jejich části těla. Dalo by se tedy říct, že i doma můžete mít takového kouzelného draka z pohádky, který bude všem členům rodiny dělat jednu obrovskou radost.  

Vodní želvy nikdy neomrzí 

Člověk by si řekl, že vodní želvy jsou jenom náhodnými obyvateli zahradních jezírek, ale to samozřejmě není pravda. Želvy mohou sídlit i u vás doma ve svém akváriu. Většinou je pořizují rodiče svým malým dětem, je však nutné dodat, že péče o vodní želvy je poměrně náročná. Není to tak nenáročná tvor, jak si všichni myslí. Vyžaduje pomalu stejné množství péče jako pes.  

Ještěrky jako nenápadní tvorové 

Do svého terária si můžete pořídit i ještěrku. I když jsou to tvorové žijící především ve volné přírodě, lidé si je pořizují i do svých domácností, a to zejména ti lidé, kteří žijí ve městech a kteří s ještěrkami nepřichází tak do styku.  

About Author

Leave A Reply