Mít svou domácnost zpestřenou o domácího mazlíčka, to je naprosto běžná věc. Mnozí lidé chtějí mít nějakou živou společnost ve svém domečku nebo bytě. Jen málokdo si uvědomuje, že existují i jiná domácí zvířátka než jenom pejsci a kočičky. Sice psi a kočky jsou nejčastěji pořizovanými domácími mazlíčky, ale nyní jim šlape na paty i trpasličí prasátko, které můžete znát ze sociálních sítí.
Trpasličí prasátko v nedávné době doslova rozdělilo společnost. Rozdělilo společnost konkrétně na dva tábory, a sice na skupinu lidí, která trpasličí prasátka ráda nemá a přijdou jí odporná, a druhou, která tohoto domácího mazlíčka doslova miluje a přijde jí rozkošný a roztomilý.
Pokud patříte do druhé skupiny, možná uvažujete, že si trpasličí prasátko pořídíte. Jenže při koupi je nutné dávat si pozor zejména na to, jaký druh prasátka si koupíte. Abyste náhodou nebyli překvapení tím, že vám za pár měsíců vyroste v obří domácí prase, které se do domu ani nevleze.
Pozor si dejte zejména na křížence
Jak jsme zmínil, je nutné si dávat pozor zejména na křížence, tedy na prasátka, o nichž se sice mluví jako o trpasličích, ale ve skutečnosti se jedná o klasická domácí prasata, která během několik týdnů vyrostou do obřích rozměrů. Je nutné tedy při koupi dbát na rodokmen prasata, který samozřejmě nemusí zaručovat mini rozměry, ale máte alespoň představu, z jakého tvora bylo prasátko stvořeno.
Jaké prasátko je nejmenší?
Samozřejmě lze říct, jaké prasátko je na světě nejmenší. Jedná se o prasátko Royal Dandies, které má méně než deset kilogramů a je vyšlechtěné ve Spojených státech amerických. K dalším mini prasátkům patří také prasátko vietnamské nebo prase Gottingenovo.
Obecně ale platí, že čím menší prasátko si chcete koupi, tím víc za něj zaplatíte. Cenově se trpasličí prasátka pořizují od dvou tisíc do osmdesáti tisíc korun.