Učíte psa nové povely? Vsaďte na gestikulaci. S některými povely vám pomůžeme

0

Psi jsou našimi nejlepšími přáteli. Ovšem pokud je nemáme vycvičené, mohou být vztahy mezi námi a psy dost nepřátelské. Proto si vždy udělejte čas a psa naučte poslušnosti. Naučte ho základním povelům, ale také ho naučte méně tradičním kouskům. Při výcviku psa klaďte důraz na gestikulaci, protože díky gestům si psi rychleji zapamatují jednotlivé povely. Obecně platí, že psi si zapamatují povely rychleji, feny se však na výcvik lépe soustředí.

Ovšem výcvik jakéhokoliv psa je velice náročný. Nejlépe je, když s výcvikem začnete v raném věku, třeba už od štěňátka. Vždy je třeba dbát na to, aby to pro psa byla hlavně zábava, protože jinak vám nebude věnovat svou pozornost. Nezapomínejte z počátku na odměny v podobě oblíbených psích pamlsků, později z pamlsků slevujte a jen psa pohlaďte.

Základní povely, jako je „sedni“ či „lehni“, nejsou nijak těžké, proto se zaměřme na trochu složitější povely, které pes hůře chápe. Jsou to povely „zůstaň“ a „k noze“. Povel „zůstaň“ využijete například tehdy, kdy psa necháte čekat před obchodem, zatímco si skočíte na nákup.  Povel „k noze“ využijete zejména na procházkách.

Jak naučit psa povelu „zůstaň“?

Co se týče povelu „zůstaň“, jedná se o klíčový povel, který si pes zapamatovává déle. Při výcviku mu nejdříve řekněte, ať si sedne, poté přidejte povel „zůstaň“. Vždy po vyřknutí povelu pár kroků odejděte, poté psa pochvalte a opakujte povel s tím, že se budete dělat víc a víc kroků.

Při tomto povelu pomáhá psovi váš zvednutý prst, na který se soustředí. Neukazujte mu celou dlaň, toto gesto mu říká „sedni“.

Jak naučit psa povelu „k noze“?

Tento povel je také základní, ovšem jeho učení je trochu zdlouhavější. Psa si přivolejte a držte si ho u nohy. Vždy udělejte krok a vyřkněte povel. Opět si ho k sobě přitáhněte a pochvalte ho. Doporučujeme používat vodítko, protože to chůzi psa do jisté míry koordinuje.

Co se týče gesta, psovi pomáhá poklepání na vaši levou či pravou nohu.

About Author

Leave A Reply