Jak to udělat, aby se kočka snesla se psem?

0

Když zatoužíme po domácím mazlíčkovi, pořídíme si psa. Pes je nejčastěji pořizovaným domácím mazlíčkem. S postupem času však zatoužíme i po kočičce a problém je na světě. Už od malička nám do hlav vštěpovali, že psi a kočky spolu zkrátka a dobře nevycházejí. Z mnoha filmů víme, že spolu vedou dlouhé spory a boje, které neznají konce. Jenže pravda je někde úplně jinde. Psi a kočky spolu mohou vycházet, když se budete řídit několika pravidly. Jaká že to pravidla jsou?

Nejlepší je, když jsou spolu už od narození

Psi a kočky spolu budou nejlépe vycházet tehdy, kdy spolu budou už od narození. Zvyknou si na sebe, budou mít pocit, že mají stejnou maminku. Jestliže jsou spolu už od narození, mohou se z nich vyklubat celoživotní přátelé.

Buďte spravedliví

Ani jeden z nich nesmí být upřednostňován před druhým. Hlaďte je proto stejně, odměňujte je stejně. Pokud se v nich vzbudí pocit, že je jeden z nich oblíbenější než druhý, začnou druhého nenávidět a začnou mezi nimi nekončící souboje. Kočka začne vyjíždět po psovi a začne ho škrábat, psi zase mohou na kočku štěkat.

Každý má své vlastní místo a svůj vlastní prostor

Velice důležité je obstarat jim vlastní místo, svůj vlastní prostor, o který se nebudou muset dělit. Stejně jako kočka, tak i pes milují své soukromí. I když to později budou nejlepší přátelé, své vlastní teritorium si budou zkrátka a dobře stále chránit.

Pelíšek kočky i pelíšek psa musí být na takovém místě, odkud budou mít mazlíčci dobrý výhled na zbytek domácnosti. U kočičího pelíšku platí, že nesmí být umístěn na klouzavý povrch, protože by se kočka do pelíšku nedostala.

Musíte dbát i na umístěný kočičí toalety. Ta je totiž pro psa velice lákavá, proto se musí nacházet v dostatečné vzdálenosti od psa. Také se nesmí nacházet na hlučném místě, jako je koupelna nebo kuchyně. I kočky potřebují mít svůj klid.

About Author

Leave A Reply