Jak uklidnit psa, když trpí úzkostí?

0

Nejen lidé, ale i psi se mohou trápit. Každý majitel by měl na svém psovi zpozorovat, jestli se něco děje či nikoliv. Psi se velice často dostávají do depresí. Může za to třeba nedostatek pozornosti nebo zneužívání psa v minulosti. Pokud jste psa adoptovali, často je zdrojem deprese právě špatná minulost. Příčin úzkosti může být mnoho, je proto třeba vědět, jak psa v takových chvilkách uklidnit a jak ho ujistit, že je vše v naprostém pořádku.

Na začátek je nutné dodat, že každý pes je jiný, na každého zabírá něco jiného. Pokud jeden z tipů na psa nezabírá, nezoufejte a zkuste ho rozveselit jinak.

Hudba je pomocníkem i v psím světě

Málokdo to ví, ale existuje speciálně vytvořená hudba pro psy. Jedná se o soubor skladeb a melodií, o nichž bylo dokázáno, že je psi milují. O hudbě pro psy se říká, že umí doslova zázraky. Hudbu nechte psovi puštěnou v době, kdy se na chvilku od něj vzdálíte nebo kdy musíte do práce.

Zkuste to s aromaterapií

Ve zverimexech můžete najít i spreje či balzámy, které jsou speciálně navržené a vyvinuté k uklidnění domácích mazlíčků. Třeba takový balzám si stačí namazat na ruce, poté psa jen poplácejte po zádech nebo ho chvilku hlaďte. Důležité je, aby si olej, sprej či balzám nemohl pes olíznout.

Nechte ho v klidu

Někteří psi potřebují jen klid. Nechtějí být rušeni, chtějí se se svými problémy vypořádat naprosto sami. Pokud zjistíte, že váš pes potřebuje mít své vlastní soukromí, zaveďte ho do místnosti, kde ho nebude nic rušit. Vyhněte se tedy koupelnám, kde psa může rušit pračka, nebo kuchyním či obývacím pokojům.

Zkoušeli jste cvičení?

Pokud se lidé cítí ve stresu, odborník jim doporučí trochu pohybu. Například cvičení pomáhá od stresu – to je od nepaměti známý fakt. U psů je to naprosto stejné. Běžte s ním na procházku nebo se s ním vydejte na cvičiště.

About Author

Leave A Reply