Jak usnadnit psovi pobyt v hotelu pro psy

0

Pejsci jsou mírumilovná stvoření, který miluje každý z nás. V současné době jsou pejsci čím dál častěji pořizovanými domácími mazlíčky, tvoří společnost především těm lidem, kteří se cítí vyčerpaní a sami. Bohužel mnohdy si pejska pořizují i ti, kteří na ně vůbec nemají čas. Právě tito lidé nejčastěji dávají své pejsky do psích hotelů, kde je o ně sice královsky postaráno, ale ne každý pejsek tuto královskou péči potřebuje a vyžaduje. Někteří pejsci jsou milovníky spíše domácího pohodlí a hotel pro psy je může dostat do stresu a deprese.  

Každý majitel by měl mít svého mazlíčka přečteného. Když se vyskytne nějaká nepříjemnost, měl by ihned zareagovat. Pozorní by majitelé psích čtyřnohých přátel měli být zejména tehdy, kdy dávají svého pejska do hotelu pro psy. Právě toto prostředí může v pejscích vyvolat depresi, stres a úzkost, což jsou věci pro psa velice nebezpečné.  

Proč pejska přivádí do stresu hotel pro psy? 

  • cizí lidé
  • neznámé prostředí
  • zvuky
  • jiné krmivo, jiný denní režim

Pejsek je tvor, který je zvyklí na svůj denní stereotyp. Když ho tedy narušíte, ne vždy ho přijme dobře. Pokud ho tedy dáte na víkend do psího hotelu, najednou se v něm může probudit úzkost a také stres a deprese. Mnozí majitelé vždy kroutí hlavou nad tím, jak se pejsek do stresu může dostat, na to však máme odpověď. Pro pejska mohou být stresující neznámí lidé, které nikdy v životě neviděl. Stejně tak je pro stresující neznámé prostředí a samozřejmě zvláštní zvuky, které vydávají stroje či okolní pejsci. Na vině může být i změna krmiva nebo změna denního režimu.  

Jak usnadnit psovi pobyt v hotelu pro psy 

Než se vydáte do hotelu pro psy, je nutné mít pejska naočkovaného proti vzteklině. Starší psi by se měli nechat prohlédnout u veterináře. Pejskovi pobyt v hotelu ulehčíte tak, že mu vezmete jeho pelíšek, pokud není nijak zničen. Společně s pelíškem mu vezměte nějakou hračku nebo cokoli, co mu bude připomínat domov. Tak mu dáte pocit, že jste stále s ním. 

About Author

Leave A Reply