Už jste slyšeli o chytré houbě? Může pomoci i vašim domácím mazlíčkům!

0

Možná jste se zajímali o „chytrou houbu“ v souvislosti s hubením plísní v domácnosti, (mimochodem plísně jsou velkým zdravotním nebezpečím nejen pro nás lidi, ale i pro naše domácí mazlíčky) a zjistili jste, že přípravky obsahující „chytrou houbu“ ve formě přípravku Ecosin slouží i k veterinárnímu využití a mohou tudíž vyléčit i vašeho psa trpícího některým kožním onemocněním.

Pythium oligandrum – houba s mykoparazitujícím účinkem

Má váš pes na těle špatně se hojící ránu? Olizoval si některá místa na tlapě tak dlouho až mu tam vzniklo zánětlivé ložisko? Nebo snad trpí bakteriální infekcí? Vyzkoušejte k jeho ošetření patentovaný přípravek Pythium oligandrum. Jedná se o houbu s mykoparazitujícím účinkem pythia, která zároveň produkuje enzymy. Takto pomáhá zlepšovat stav napadené nebo zanícené tkáně, čímž celkově urychluje hojení postižených míst na těle psů, koček a dalších zvířat.

Kožní onemocnění nutí psa ke škrábání svědících ploch

Bakteriální a kvasinkové infekce

Při poranění, kdy se psi drbou a nemocnou tkáň si olizují, u nich následně často vznikají bakteriální nebo kvasinkové infekce jako důsledek snížení imunity organismu. Díky aplikaci roztoku s obsahem „chytré houby“ se eliminují kvasinkové organizmy (Candida Albicans nebo Malassezia pachydermatis) nacházející se na kůži nebo srsti a případně i na dalších kožních derivátech jako jsou paspárky, spárky, drápy a kopyta. Tato biologická přísada do vodního postřiku je účinná i při náchylnostem kůže k zapaření, rovněž pro péči o kůži při vzniklých kvasinkových onemocněních a také eliminuje u zvířat výskyt hniloby kopyt. Spolehlivě účinkuje i při padání srsti nebo při onemocnění meziprstních prostor pacek psů nebo koček.

Dermatofyta postihují nejčastěji kočky

Mnoho majitelů psů a koček naříká na neustálé svědění kůže svých domácích mazlíčků. Jednou z možných příčin jsou plísňová onemocnění, která následně způsobují padání srsti, a to nejen u psů, ale i u koček anebo koní či morčat. Tato onemocnění jsou způsobována nejčastěji některou z hub náležejících do skupiny zvané dermatofyta (Microsporum canis). Například u koček jsou tato dermatofyta odpovědná za 90 – 100 % kožních mykóz.

Kožní choroby se často projevují v okolí tlamy, u čenichu, na uších a tlapkách

Chytrá houba i na atopický ekzém

Toto chronické zánětlivé onemocnění kůže je o to zákeřnější, že se na jeho vzniku podílejí i genetické predispozice. Zvýšená produkce specifických protilátek IgE je vlastně imunitní odpovědí organismu při dlouhodobém působení určitého druhu alergenu. Chytrá houba zde pomáhá tak, že aktivně vyhledává kvasinkové organismy, které následně ničí. Silná svědivost napadených míst klesá a začíná se znovu obnovovat porušená ochranná tuková vrstva tkáně. Atopický ekzém se u psů nejčastěji objevuje mezi 1. až 3. rokem. U psů je odpovědný za 25 % veškerých kožních onemocnění. Nejčastěji se projevuje na méně ochlupených místech těla jako jsou uši, břicho, spodní strana krku, okolí tlamy, okolí oči nebo na tlapkách. Zde pomáhá aplikace chytré houby ve formě přípravku Dermasin oil, která ničí kvasinkové organismy, produkuje enzymy, potlačuje růst bakterií a při tom všem zároveň tlumí i zápach spojený s infekcí tohoto druhu. Zvláčňuje rovněž hyperpigmentovanou tkáň a vytvoří podmínky pro opětovný růst srsti na postižených místech. Olej včetně mnoha dalších složek zklidňuje a zvláčňuje kůži a napomáhá tak jejímu hojení.

Foto: 2 x Pixabay.com, 1x Z. Bohdalová

About Author

Leave A Reply