Věděli jste, že ve svém teráriu můžete chovat i šneky?

0

Žijeme ve světě, v němž je možné už opravdu cokoliv. Pokud chcete chovat netradičního domácího mazlíčka, doporučujeme vám chovat například plazy nebo například šneky. Možná si myslíte, že si z vás děláme legraci, vždyť šneky nelze chovat, ale kupodivu je opak pravdou. Jak jsme zmínili, v dnešní době je možné skutečně všechno, a to i chov šneků. Jak se tedy o tohoto netradičního mazlíčka starat?

Existuje hned několik druhů šneků, kteří jsou ideální pro chov. Mezi nejznámější a nejčastěji chované druhy patří například achatina velká, což je největší suchozemský šnek, jehož ulita může dosáhnout velikosti až třiceti centimetrů.

Jsou poměrně nenároční

Nyní už o samotném chovu. Jedná se o poměrně nenáročné domácí mazlíčky, kteří obvykle dosahují zhruba dvaceti centimetrů. Nejsou ani těžcí, váží přibližně 300 gramů. Co se týče toho, co milují a co k životu potřebují, jsou to mazlíčci, kteří milují vysokou vlhkost a vyšší teplotu, která se pohybuje kolem osmadvaceti stupňů Celsia.

Doporučujeme šneka chovat v klasickém, skleněném teráriu, které má dostatek větracích prostor.

Jak vybavit terárium?

Co se týče samotného vybavení terária, jako podestýlku použijte kokosový substrát, který ve zverimexech stojí kolem padesáti korun. Do terária nezapomeňte vložit sépiovou kost nebo skořápky od vajíček. Je to důležitý materiál pro tvorbu ulity, kterou si šnek vyrobí.

Čím šneky krmit?

Jestliže chováte i želvy, klidně sypte šnekům to samé. Pokud želvy nechováte, doporučujeme je krmit například ovocem, čínským zelím nebo třeba vařenými těstovinami. Šneci nejsou vybíraví, pochutnají si na jakékoliv zelenině.

About Author

Leave A Reply