Je vhodná dešťová voda do akvária?

0

Kolem akvaristiky se točí mnoho nezodpovězených otázek. Odpovědi na ně chtějí vědět nejen začínající chovatelé akvarijních rybiček, ale také už pokročilí chovatelé, kteří se chtějí něčemu novému přiučit. Mezi nejčastěji pokládané otázky patří otázka, zdali je vhodná dešťová voda do akvária. Přece jen se nejedná o typickou čistou, filtrovanou vodu, mnozí chovatelé se domnívají, že nemusí vyhovovat všem druhům ryb. Ovšem opak je pravdou. Dešťová voda je skutečně vhodná do akvárií, i když si řada chovatelů akvarijních rybiček myslí opak. 

Když si pořídíte akvárium, chceme, aby bylo co nejlépe připraveno na budoucí obyvatele s ploutvemi. Zároveň chceme, aby se rybičkám v akváriu dařilo. Snažíme se akvárium krásně vyzdobit, sázíme do něj květiny a také pokládáme kořeny, které sice mohou zbarvit vodu, ale je to zcela neškodné zbarvení, které je dokonce preferované.  

Krásně vyzdobené akvárium posléze zalijeme vodou, nyní už víme, že je možné do akvária nalít i dešťovou vodu.  

Pozor si dejte na pH 

Pokud bychom měli upozornit na něco, co by každý chovatel měl mít na mysli, upozornili bychom na pH. Sice je měření vody dost podobné, ovšem je třeba mít na paměti to, že se měří kyselé pH, nikoli neutrální.  

Kdy přijde dešťová voda vhod 

Dešťová voda se nejčastěji využívá v okamžicích, kdy je třeba snížit hladinu pH vodovodní vody. V té situaci se do akvária napustí dešťová voda, která je však nasbírána v čistém prostředí. Chovatelé si musí dát pozor na to, odkud dešťovou vodu berou. Nebezpečná může být taková, která je nasbírána ve špinavém prostředí, v zaprášeném prostředí, ve městech nebo například v blízkosti chemiček.  

Dešťovou vodu je nutné ihned do akvária nalít. Není dobré ji dlouhodobě skladovat, je lepší ji hned využít. Pokud ji například potřebujete převézt, ideální místo pro převoz je chladné a temné místo. 

About Author

Leave A Reply