Víte, proč se musí pravidelně vyměňovat voda v akváriu?

0

Kolem akvaristiky se točí mnoho nezodpovězených otázek. V současné době se do akvaristiky pouští skutečně velké množství lidí, a to především proto, že akvarijní rybičky jsou nenáročnými tvory, kteří nevyžadují žádnou porci pozornosti, i když se v nedávné době zjistilo, že akvarijní rybičky mají svou vlastní osobnost, proto by se neměla podceňovat komunikace s nimi. Nicméně jak jsme zmínili, kolem akvaristiky se točí spousta otázek, na které ne vždy najdeme postačující odpověď. Mezi nejčastější dotazy se řadí i dotaz, který se ptá, proč je nutné pravidelně vyměňovat vodu v akváriu. Pojďme si na tento dotaz zodpovědět.  

Pokud jste hledali na internetu odpovědi na otázku, která byla výše položena, možná vás zarazilo obrovské množství odpovědí typu, že se voda v akváriu nemusí měnit rok nebo půl roku, že ryby žijí rády ve špinavé vodě a podobně. To píšou majitelé akvárií, kteří bohužel o akvaristice nevědí nic a s nimiž akvarijní rybičky doslova trpí.  

Vodu do akvária je skutečně nutné pravidelně vyměňovat, a to proto, abyste nepřitížili rybičkám, jež v akváriu žijí.  

Ryby se mohou otrávit 

Ve špinavé a dlouho neměněné vodě se může vyskytovat velké množství přebytečných dusíkatých látek, jež mohou akvarijní rybičky například otrávit. Je proto nutné se neustále snažit o to, aby akvárium bylo stále stabilní a čisté.  

Ke znečišťování akvária dochází dnes a denně. Voda je znečišťovaná nejen krmivem, respektive jeho zbytkem, ale také rybím detritem nebo rostlinami, které mohou v akváriu odumírat. Stejně tak se na znečišťování akvária podílí i jiní tvorové v něm žijící, jako jsou například šneci.  

Jak často měnit vodu v akváriu? 

Jelikož je nutná pravidelná výměna vody v akváriu, je nutné také vědět, kdy je třeba vodu měnit. Vodu je třeba měnit každý týden či čtrnáct dní, a to tak, že se vymění jen třetina celkového objemu vody.  

About Author

Leave A Reply