Víte, co psi nesnáší a čemu byste se tedy měli vyhýbat?

0

Majitelé psů jsou pro své mazlíčky ochotni udělat první, poslední. Někdy dělají dokonce takové věci, o nichž si myslí, že jsou psovi příjemné, ale bohužel tak příjemné psovi nejsou. O jakých věcech je řeč? Určitě budete sami překvapeni!

Psi se už odpradávna označují za přítele člověka. Přece jenom psi jsou tvorové, kteří jsou schopní nám dát svou lásku, své srdce a my jim na oplátku dáváme to své. Jsou s námi vždy, za každých okolností – v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví. Vždy bychom si měli psa vážit, protože přece jenom jsou tu s námi neustále, je nám s nimi dobře, musí být dobře i jim.

Bohužel se dopouštíme mnoha věcí, které psi skutečně nesnáší. Ovšem neuvědomujeme si to, protože by nás ani ve snu nenapadlo, že takové věci jsou psovi nepříjemné. O jakých věcech je řeč?

• Hlazení na hlavě

Mnoho chovatelů psů to dělá – hladí psa na hlavě, když udělá něco dobře. Jenže pro psa je to spíše potrestáním. Hlazením na hlavě nemá skutečně v lásce stejně jako sahání na obličej. Psa raději drbejte pod bradou – to naopak miluje.

• Dívání se do očí

Psovi se nikdy nedívejte upřeně do očí. Není to pro ně přirozené, dokonce ani ve smečce se to nedělá. Když se psovi díváte upřeně do očí, neukazujete mu tím, kdo je autorita a z koho by měl mít respekt, ale spíše mu říkáte, že vy autoritou nejste.

Psovi by se nikdy nemělo dívat do očí i z toho důvodu, že po vás může vystartovat. Ať máte psa sebevíc vycvičeného, bohužel nikdy mu nelze stoprocentně věřit.

• Budíte ho

Pokud psa vyrušíte ze spánku, nedivte se, že je na vás následně mrzutý. Každý majitel psa by měl respektovat jeho klid. I psi potřebují dostatek spánku.

• Objímáte ho takřka neustále

Objímání je skvělé, ale jen tehdy, kdy ho není moc. Pes potřebuje trochu volnosti. Jistě, potřebuje vědět, že ho máte rádi, ale to on vycítí – nemusíte ho objímat pokaždé a za každou cenu. I volnost si zaslouží nebo ne?

About Author

Leave A Reply