Víte, jak stará je vaše kočka?

0

Svět lidí a zvířat se poměrně liší. Přesto spolu dokážeme skvěle vycházet. Zvířata si pořizujeme domů jako své domácí mazlíčky. Velice často si kupujeme pejsky, ale v poslední době dáváme přednost hlavně kočkám. O kočkách se říká, že to jsou společníci hlavně nezadaných dam, ale to není pravda. Kočky milují i šťastné rodiny, nejen osamělí jedinci. Pokud i vy jste hrdým majitelem kočky, chcete o ní vědět první poslední. Určitě se chcete dozvědět i to, jak stará je vaše kočka v přepočtu na roky lidského života.

Jak jsme již zmínili, svět zvířat a lidí se poměrně liší. Velký rozdíl je například v tom, jak počítáme roky života. Kočičí roky se však lehce dají přepočítat na ty lidské. Mnoho lidí si myslí, že kočičí roky se vynásobí sedmkrát, ale to není pravda, takto se roky nepřepočítávají.

Kočky dospívají velice rychle

O kočkách se všeobecně ví, že dospívají velice rychle. K výpočtu jejich věku lze použít metodu, při které k prvnímu roku přidáte patnáct let, k druhému deset a k dalšímu následujícímu čtyři roky.

Takto to použila i Tracie Hotchner v její knize. Své přepočty však zasadila do reálného života.

Zajímavé přepočty kočičího věku:

V knize zmiňované autorky najdete poměrně zajímavé přirovnání koček k lidem. Například je zajímavé, že měsíční koťátko se rovná půlročnímu miminku. Pokud doma máte tříměsíční koťátko, ve skutečnosti se dá přirovnat k čtyřletému dítěti. Půlroční kotě je desetileté dítě, osmiměsíční koťátko je patnáctiletým dítětem v pubertě.

Když máte kočku jeden rok, máte doma dospělého člověka. Kočka v jednom roku má kolem osmnácti let. Poté už není přepočítávání v knize tak zajímavé. Kočka, která má dva lidské roky, má vlastně 24 kočičích let. Když má čtyři lidské roky, je jí v kočičím světě 35 let. Když dosáhne lidských deseti let, je jí rovných 60 let.

Jaké kočky žijí nejdéle?

Jestliže chcete mít dlouho žijící kočku, pořiďte si siamky či kočky Manx. Právě tyto kočky jsou nejdéle žijícími kočkami vůbec.

About Author

Leave A Reply