Víte, že psa si můžete pojistit? Aneb fakta o psech, o nichž jste nevěděli

0

Pokud toužíte po nejlepším příteli, pořiďte si psa. I když se říká, že se psům nesmí nikdy stoprocentně věřit, jsou to přátelé na velkou část našeho života. Jestliže si psa pořídíte, berete na sebe obrovskou zodpovědnost. Přece jenom psi vyžadují velkou porci péče a ještě více času. Navíc je potřeba o psech něco vědět – například to, že si ho můžete i pojistit. To však není jediný zajímavý fakt, který se s psy váže.

Znáte pojištění „Mazlíček“?

Jak jsme zmínili, psa si můžete i pojistit. Ví to jen hrstka majitelů psů, což je velká škoda. Pojištění pejska nabízí například Česká pojišťovna, která toto pojištění nazvala „Mazlíček“. Pojištění se vztahuje například na různé zákeřné nemoci, zahrnuje úraz či škodu, kterou mazlíček způsobí. Pojištění taky zahrnuje případnou smrt mazlíčka.

Jestliže bychom měli být konkrétní, tak například rovných sedmdesát procent vám pojišťovna přispěje na veterinární léčení, což už není k zahození. Všichni majitelé pejsků vědí, jak drazí jsou v dnešní době veterináři.

Nemusíte psa koupat, když zapáchá

Málokdo ví, že pes se nemusí koupat vždy, když zapáchá. Obecně se ví, že psi se koupou maximálně třikrát, čtyřikrát do roka. Koupání není pro ně zdravé, proto ho nekoupejte vždy, kdy zapáchá. Pach, který cítíte, pochází z mazu na kůži, který je chrání proti bakteriím a plísním. Když psa budete koupat vždy, když zapáchá, můžete maz smýt a pes najednou může čelit nepříjemným kožním problémům.

Nachlazení můžete přenést na psa

Taktéž málokdo ví, že kašel i rýmu může člověk přenést na psa. Velice často se bojíme toho, že nakazíme své blízké v rodině, ale už se nebojíme o to, jestli nakazíme psa nebo ne. Buďme k našim čtyřnohým přátelům trochu ohleduplnější.

Kromě rýmy a kašle mohou psi chytit i parazity, jako je například tasemnice, škrkavka, blechy či klíšťata, jež jsou mimochodem pro psa stejně nebezpečná jako pro člověka.

About Author

Leave A Reply