Vše, co byste měli o koupání psa vědět

0

Kdo by nemiloval pejsky! Jsou to nejoblíbenější domácí mazlíčci. Samozřejmě i tito domácí mazlíčci si vyžadují dostatek pozornosti a péče. Pokud si pořídíte pejska, je třeba ho naučit poslušnosti a povelům, taky ho musíte chodit pravidelně venčit či ho musíte čas od času vykoupat. Podle veterinářů by se pes měl koupat třikrát či čtyřikrát do roka, ale jestliže pejska máte v domě či bytě, koupe se častěji, protože z procházek většinou přijde jako prasátko. Ovšem takové koupání má svá jistá pravidla.

Koupání psů je někdy dost náročná aktivita. Ne každý pejsek miluje vodu, většina z nich se vody bojí, proto při koupeli musíte pejska pevně držet. Otázkou však je, v jaké vodě by se měl pes koupat či jaký šampon je pro psa ideální. To vše a mnohem víc si nyní zodpovíme.

Jakou teplotu by měla voda mít?

Obecně platí, že voda by neměla být ani moc teplá, ani moc studená. Nechcete psovi způsobit šok. Při sprchování vodu otestujte nejdříve na svém zápěstí.

Co je třeba udělat před koupelí?

Před koupelí je třeba psa vykartáčovat. Je to nutné zejména v době, kdy pes líná. Vyvarujete se tak vaně plné chlupů, které vám budou znepříjemňovat celou koupel. Kartáčování je mimochodem nutné i po koupeli – odstraníte tak uvolněné chlupy, které se uvolnily během koupání. Takové kartáčování je pro psa velice příjemné, je to pro něj jakási masáž, která mu pomáhá prokrvovat kůži.

Jak probíhá umývání?

Co se týče samotného umývání, v zásadě platí, že psa namydlete nejdříve po těle a hlavu až na konec. Při smývání šamponu je postup obrácený – nejdříve umyjte hlavu, poté zbytek těla. Dbejte však na to, aby se šampon nedostal psovi do očí či uší (aby se voda nedostala psovi do uší, používejte takzvané klapky na uši, které jsou běžně k dostání v obchodech).

Jaký šampon volit?

Co se týče samotného šamponu, vždy dbejte na složení. Šampon taky vybírejte dle typu srsti vašeho psa. Kontrolujte i obsah pH v šamponu – pH by mělo být neutrální, jenom tak si budete jisti, že šampon psa nijak nevysušuje, tudíž po něm nevznikají lupy.

Kromě šamponů pro psy můžete používat i dětský šampon.

About Author

Leave A Reply