Vše, co byste měli vědět o kočičí vzteklině

0

I domácí mazlíčky může skolit lecjaká nemoc. V současné době se hojně vyskytuje vzteklina, proto své mazlíčky nezapomeňte proti této závažné nemoci očkovat. Vzteklinu bohužel mohou chytit i majitelé domácích zvířátek, proto je hlavně pro vaše dobro to, že své mazlíčky budete očkovat proti této nemoci. Jestli se rozhodnete pro opak, ohrozíte tím především své zdraví.  

Mnozí majitelé domácích mazlíčků vědí, jak je vzteklina závažné onemocnění, ale na druhou stranu nevědí, co všechno s sebou vzteklina nese, jak se projevuje nebo jak se vlastně léčí. Pojďme se proto vzteklinou na chvilku zaobírat.  

Co je to vzteklina? 

Vzteklina je velice závažné onemocnění, které postihuje především psy a kočky. Jedná se o neléčitelné onemocnění, které je zároveň virové. Podle odhadů a statistik zemře na celém světě každým rokem zhruba padesát pět tisíc lidí, o zvířatech ani nemluvě.  

Jedná se o typickou zoonózu, tedy o onemocnění, které se přenáší mezi zvířaty. Přenáší se především při těsném kontaktu nebo při kousnutí či škrábnutí.  

Jaká je prevence vztekliny? 

Co se týče samotné prevence, ta spočívá především v pravidelném a povinném očkování zvířat, s nimiž žijete v jedné domácnosti nebo s nimiž denně přicházíte do styku. Kočky jsou ohroženy především, jelikož se častěji toulají venku. Mohou tak snadno přijít do styku s nakaženými liškami nebo mývaly.  

Jak se vzteklina léčí? 

Jak jsme zmínili, vzteklina je skutečně neléčitelné onemocnění. V případě, že se vyskytnou nějaké příznaky, je nutné vyhledat veterinární pomoc. Pokud však své kočky budete pravidelně očkovat, můžete tomuto závažnému onemocnění předcházet. U kočky se projevuje vzteklina mnohými záněty, ochromí jí především klouby, je unavená a bez života. Chuť k jídlu se doslova vytratí, může jí být také nevolno. 

About Author

Leave A Reply