Vše o chovu gekona zázračného

0

Existuje mnoho druhů gekonů, které s chutí chováme ve svých domácnostech. Gekoni jsou drobní tvorové, které však musíte pořádně do terária zavírat, protože milují lezení po stěnách. V současné době je mezi nejčastěji chovanými druhy i gekon zázračný, který je poměrně zajímavý. Jak ses o něj starat či proč si vybrat právě gekončíka zázračného, to vám ihned prozradíme.

Gekon je oproti ostatním druhům gekonů velice malý, vypadá spíše jako drobná ještěrka, proto se nemůžeme divit těm, kteří si gekona s ještěrkou vážně spletou. Ve volné přírodě se vyskytuje zejména v Persii či v Turkestánu, tudíž tam, kde jsou písčité oblasti s nízkými keři.

Písčitý substrát je pro gekona zázračného nutností. Vyhrabává si totiž hluboké nory. Ve volné přírodě se mnohdy usídlí v už vyhrabaných norách, které jsou opuštěné.

Nejsou nijak nároční

Ti chovatelé, kteří touží po nenáročném mazlíčkovi, přijde gekon zázračný vhod. Gekon zázračný totiž nepotřebuje takřka nic. Prostor nemusí být příliš velký, vždyť se jedná o drobného tvora. Dá se chovat jako jedinec, ale lepší je, když gekona zázračného chováte v párech. V tomto případě je ideální terárium o velikosti 40x40x40 centimetrů.

Čím terárium vybavit?

Jak jsme zmínili, důležitý je písek, který použijete jako substrát. Pokud písčitý substrát nenajdete, doporučujeme sáhnout po rašelině. Terárium vybavte mnoha kokosovými slupkami či kůrami stromů, které gekonům připomínají tunely. Jenom tak zaručíte, že se budou v teráriu cítit jako ve svém přirozeném prostředí.

Co se týče teploty v teráriu, ta by se měla během dne pohybovat kolem dvaatřiceti stupňů Celsia. Mějte taky na mysli, že gekon zázračný nevyžaduje od vás jakýkoliv kontakt. Není to mazlíček určený k mazlení, je to spíše tichý společník, o kterého se staráte, ale nedotýkáte se ho. Gekon je však mírumilovný a klidný.

About Author

Leave A Reply