Vše o kožním onemocnění psů. Poznejte příznaky a včas lečte

0

I když si mnozí majitelé čtyřnohých psích mazlíčků myslí, že jejich miláček nemůže trpět žádným onemocněním, opak je pravdou. I psy může sužovat nejedno bolestivé a nepříjemné onemocnění, velice často se potýkají s kožními chorobami, které mnozí majitelé ani nerozeznají, jelikož se domnívají, že se jedná o pouhé línání a že to jistě zanedlouho zmizí. Jenže často se začnou chlupy odstraňovat rychlostí blesku, padají nebo je lze snadno vytrhnout a v psí srsti se začínají objevovat lysá místa, která ne a ne zarůst. A v takovém případě je třeba navštívit veterináře, který může s kožní nemocí něco udělat.  

Kožní nemoci se opravdu u psů vyskytují nejčastěji. Jedná se o poměrně nepříjemné, svědivé onemocnění, které má mnoho příznaků. Podívejme se na nejčastější příznaky a také na to, co kožní nemoci způsobuje.  

Co způsobuje kožní nemoci? 

Jak jsme zmínili, kožní nemoci mají mnohé příčiny. Nejčastější příčinou bývá nesprávné, nekvalitní jídlo, které je bohaté na obiloviny. Obiloviny by se však v jídle psa měly nacházet co nejméně. Negativní vliv může mít i vnější prostředí, které může být další příčinou lysých míst v srsti psa. Za kožní onemocnění mohou samozřejmě také dědičná onemocnění, případně se může jednat o alergickou reakci.  

Jak se projevují kožní onemocnění? 

Hlavní otázkou je, jak se projevují kožní onemocnění na psovi, jaké jsou její příznaky. Jak již bylo zmíněno, mohou se objevit například lysá místa, která ne a ne zarůst. Také se mohou na těle psa objevit kulaté skvrny, na postižených oblastech se může kůže odlupovat a může vznikat takzvaný cigaretový popel. U mnohých kožních onemocnění se může objevit také svrab.  

Jak se kožní onemocnění léčí? 

Kožní onemocnění psů se léčí různými způsoby. Některé kožní nemoci se léčí v klimatických podmínkách, jiná onemocnění se snadno vyléčí podáváním předepsaných přípravků či mastí.

About Author

Leave A Reply