Co vše potřebujete koupit předtím, než si pořídíte kočku?

0

Lidé si vybírají za své domácí mazlíčky kočky, a to z jednoho prostého důvodu – nemusíte s nimi chodit ven, když potřebují na toaletu. Navíc to jsou tišší společníci, kteří jsou čistotní a kteří nevyžadují takovou míru pozornosti jako psi. Samozřejmě i do těchto domácích mazlíčků musíte zprvu investovat. Otázkou však je, co je třeba koupit předtím, než si pořídíte kočku?

Věcí, které potřebujete k chovu kočky, je mnoho. Vybrali jsme jen ty nejdůležitější, které kočka ke svému žití potřebuje.

• Toaleta

Pokud nechcete, aby kočka svou potřebu vykonávala kdekoliv po domě, musíte jí koupit toaletu. Kočičí toaleta by měla být umístěna na klidném místě. Nedoporučujeme ji umísťovat do koupelen nebo kuchyně, protože zde může kočku rušit pračka, sprcha nebo myčka. Kromě toho by měla být toaleta dost velká, protože kočka se potřebuje otočit, než vykoná svou potřebu. Nesmí být ani v blízkosti psa, protože pes má slabost pro kočičí toalety.

• Pelíšek

Jestliže nemáte zájem o to, aby se kočka uvelebovala kdekoliv po domě, měli byste jí pořídit pelíšek. Kočičí pelíšek není nic drahého, nemusíte jí kupovat hebkou postýlku. Kočka preferuje obyčejný pelíšek, který jejímu majiteli nemusí být na omak zrovna příjemný. Co se týče umístění pelíšku, ten musí být umístěn tam, odkud má kočka dobrý výhled na takřka celý dům. Neumísťujte ho na kachličky, protože kočka po nich klouže.

• Škrabadla

Kočky si potřebují ostřit drápky a potřebují si hrát. K tomu jim slouží škrabadla. Naštěstí dnes je koupíte v mnoha krásných provedeních, do nichž se doslova zamilujete.

• Obojek, vodítko

Jestliže budete s kočkou cestovat a nechcete, aby se vám zatoulala, nebo ji nechcete přepravovat v klasickém přepravním boxu, budete potřebovat i vodítko a obojek. V dnešní době koupíte vodítko i obojek speciálně pro kočky, nemusíte kupovat obojky, jež jsou určené ratlíkům nebo čivavám.

About Author

Leave A Reply