Vybíráme druh žáby pro domácí chov

0

I když jsou pro mnohé z nás žáby absolutně odpudivým stvořením, mnozí lidé se nad nimi doslova rozplývají. Žáby jsou zkrátka zajímavé, a to nejen svým vzhledem, ale především svým tajuplným životem, který žijí. V současné době jsou žáby dokonce hojně chovaným domácím mazlíčkem, kterého lidé nemají jenom ve svých jezírkách na zahradě, ale zejména ve svých akvateráriích, jež zdobí například obývací pokoje nebo ložnice. Pokud také uvažujete nad koupí tohoto obojživelníka, doporučíme vám několik druhů, které jsou pro domácí chov jako stvořené.  

Než přejdeme ke konkrétním druhům žab, které jsou vhodné pro domácí chov, je nutné upozornit na to, že chov žab, jež jsou vzaty z přírody, je zakázán. Žáby pohybující se ve volné přírodě jsou zákonem chráněni, proto v sobě zažehnejte myšlenku, která říká, že byste si takovou žabku mohli chytit venku a přinést si ji domů. Neberte ji z jejího přirozeného prostředí, může vás čekat nehezký postih.  

Ideální je si koupit žabku ve zverimexu, kde žabky stojí od stokoruny výše. Někde se setkáte s žabkami za pár desítek korun, vždy však záleží na vás, jaká vám učaruje a pro jaký druh se rozhodnete. My jsme se rozhodli vybrat vám několik druhů žab, které jsou k domácímu chovu jako dělané.  

Žáby pro začátečníky 

Pokud s chovem žáby teprve začínáte, doporučujeme si pořídit žábu zvanou kuňka východní. Jedná se o krásnou menší žábu, kterou lze zakoupit i do stokoruny. Pro začátečníky je kuňka východní ideální, a to především proto, že ji není třeba zimovat. Je to velmi aktivní tvor, který žije zejména ve dne. Žába však není tak aktivní, že by lezla po skle. Spíše se pohybuje po kamenech, které jí do akvária dáte. Díky tomu, že kuňka nevidí zábavu v lezení po skle, nemusíte její akvaterárium neustále čistit, protože není tak špinavé jako u jiných žab.  

Žáby pro pokročilé 

Znáte pralesničku? Jedná se o žábu, která je vhodná zejména pro pokročilé chovatele. V současné době se prodává už nejedovatá, ovšem ve volné přírodě jedovatá skutečně je. Jedná se o náročnější žabku, která více vyžaduje, ale není nezvladatelná. 

About Author

Leave A Reply