Vybíráme podestýlku do psích bud

0

Jelikož léto odezní za pár chvil, je třeba připravit pejskovo obydlí na chladnější měsíce v roce. Už září bývá velmi chladné, proto je třeba připravit svého pejska na změnu teplot a rapidní změnu počasí. Pokud nemáte svého pejska doma, ale v kotci nebo má na zahradě svou boudu, je třeba ji vyplnit podestýlkou, která pejska ochrání před chladem během chladných ročních období. Mnozí majitelé se však ptají, jaká podestýlka je vhodná, jakou do psích bud volit, jaká pejskovi nebude nijak škodit a kterou si doslova zamiluje. Rozhodli jsme na tuto otázku odpovědět.  

I když se říká, že pejskům není zima, protože mají srst, opak je pravdou. I psi potřebují cítit teplo, když je venku zima, a ta se sedmimílovými kroky blíží. Nepodceňujte tedy přípravu na zimní chladnější měsíce a raději připravte pejskovi podestýlku do boudy už nyní, vždyť ona se tam neztratí.  

Jsou vhodné deky nebo staré hadry? 

Nejčastější podestýlkou, kterou majitelé psů volí, jsou deky nebo staré hadry. Bohužel se jedná o něco, co do sebe vtahuje vlhkost, tím pádem posléze plesniví. Plíseň je pro psa stejně nebezpečná jako pro člověka, proto neponechávejte pejska v takovém prostředí a letos se dobře rozmyslete, jestli hadru nebo deku pejskovi do boudy dáte či nikoli.  

A co sláma nebo hobliny? 

Druhou nejčastěji volenou podestýlkou jsou hobliny nebo případně sláma. Jedná se o materiály, které jsou velmi teplé, tudíž plní účel. Ovšem snadno se rozhrabou, poté se mohou vytahat z boudy, což neudělá majitelům psů zrovna velkou radost, a navíc pes si zničí svou podestýlku. I když tedy sláma a hobliny dodávají psovi teplo, nejsou tou nejlepší volbou.  

Jaká podestýlka je nejlepší? 

Nejlepší podestýlkou, kterou můžete do psích bud dát, je dřevitá vlna, která se běžně kupuje v chovatelských potřebách. Jedná se o stoprocentně přírodní produkt, který vydrží déle než sláma nebo seno. Odvádí navíc vlhkost a nepráší, nevtahuje do sebe vlhkost. 

About Author

Leave A Reply