Vybíráte pelíšek pro kočku? Poradíme vám!

0

Kočky nejsou vhodnými společníky jen pro nezadané ženy. Jsou to skvělí, tišší členové domácnosti, kteří nevyžadují velkou porci péče. Dokonce se sami vyvenčí, pokud je naučíte chodit na kočičí záchod. Jestliže si kočku teprve pořizujete, možná oceníte několik rad, které se týkají výběru pelíšku pro kočku. Pelíšek by měla mít každá kočka, aspoň vám nebude skákat na postel nebo na gauč. Důležité je však vědět, jak velký pelíšek má být a hlavně na jakém místě by měl mít umístěn.

Obecně platí, že by měl být pelíšek velký tak, aby se v něm kočka dokázala otočit. Kočky se většinou před ulehnutím otáčí, neleží však někde, kde nemají dostatek prostoru. Radši vždy kupte pelíšek větší než menší.

Důraz klaďte i na materiál

Málokdo klade důraz na materiál. Lidé většinou kupují takové pelíšky, které lahodí jejich oku či které jsou příjemné na dotek. Jenže to, co je příjemné nám, nemusí být příjemné naší kočce. Kočky milují spíše tvrdší místo, netouží po heboučkém, měkkém pelíšku, do něhož se zaboří. Pelíšek vybírejte takový, který je z pevného, přesto pohodlného materiálu.

Kam kočičí pelíšek umístit?

Je skutečně nutné vědět, kam pelíšek pro kočku umístit. Kočka potřebuje mít rozhled, proto pelíšek dejte na místo, odkud kočka uvidí na velkou část domu. Pelíšek nikdy neumísťujte na hladký, klouzavý povrch. Nedoporučujeme pokládat pelíšek na kachličky nebo na podobnou podlahu, na které kočky kloužou.

Jak kočku naučit chodit do pelíšku?

Samozřejmě to nejtěžší teprve přijde. To nejtěžší se skutečně neskrývá ve výběru pelíšku či v jeho umísťování. Kočky musíte naučit chodit do pelíšku. Pomůže vám takzvaná šanta kočičí, což je bylinka, které kočky neodolají. Pokud tuto bylinku umístíte do pelíšku (ať už v sušené podobě či si koupíte bylinku ve spreji), kočka ihned pozná, kde je její místo na spaní.

About Author

Leave A Reply