Vychováváme štěňátka krok po kroku

0

Každý člověk potřebuje přítele. Mnozí lidé místo toho, aby si přítele hledali mezi lidmi, si pořídí pejska, který je přítelem na velkou část života. Je nejlepší, když si pejska pořídíme už od štěňátka. Zvykne si na nás, navíc ho budeme moct naučit novým kouskům, které si jako štěně lépe zapamatuje. Ne nadarmo se říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Otázkou ale je, jak se o taková štěňátka starat.

Štěňátka vyžadují více pozornosti než dospělí psi, a to z jednoho prostého důvodu – postrádají svou maminku, proto si musí vypěstovat důvěru u někoho jiného, tedy u vás. První týdny jsou u všech plemen psů poměrně stejné. Poradíme vám tedy, jak se o štěňátka starat a jak je vychovat krok po kroku.

• první týden

Hned po narození štěňat není nutná velká péče. O vše se totiž stará sama matka. Štěňata jsou ještě poměrně hluchá a slepá, ale mají skvělý čich.

• Druhý týden

Druhý týden je už o něco zajímavější. Štěňata totiž začínají vidět a slyšet. Chovatel se musí snažit je co nejvíce socializovat. Štěně by se mělo upnout spíše na člověka, než na matku.

• Třetí týden

V této době je nutné zvýšit přísun živin. Štěňata v této době rostou, pokud jich fena porodila méně, rostou rychleji. V této době se začínají vyskytovat zoubky, ale takové maso si ještě neukousnou.

• Čtvrtý týden

V této době se začíná projevovat to, jaká štěňata budou po své charakterové stránce.

• Pátý týden

V této době už štěňata nepřijímají mateřské mléko a zajímá je jiná strava. Je třeba jim dávat krmné dávky. V této době je taky na místě odčervování. Tento věk je taky určen k tomu, abyste štěňata nabízeli novým majitelům, pokud se o všechny nechcete či nemůžete starat.

• Osmý týden

V tomto týdnu se štěňata podruhé očkují, navíc je to období loučení, kdy štěňata nejsou upnuta na svou mámu ani na sourozence. V tomto týdnu se štěňata předávají novým majitelům, v pátém týdnu se štěňata jen nabízela, nikoliv předávala.

About Author

Leave A Reply