Vytváříme kotec pro psa. Jak na to?

0

Podle průzkumů lze říct, že každá druhá rodina má v současné době psa. Průzkumy však už neříkají, jestli jsou psi chováni doma nebo jestli jejich majitelé preferují venkovní prostředí, které je jistě pro psa do jisté míry přínosné. Je vždy na každém majiteli zvlášť, jestli se rozhodne svého pejska chovat doma nebo jestli se rozhodne z něj udělat strážce domu, kterému vytvoří krásný kotec. Kotec pro psy není nic zvláštního, je to zkrátka psí obydlí, které zajistí, že pejsek v noci nezničí zahrádku, když všichni budou v noci spát. I z kotce navíc pejsek může chránit dům, dokonce z něj bude dům chránit rád, pokud bude kotec upraven tak, jak to pejsci mají rádi.  

Mnozí lidé si kotce vyrábí sami, jenže někteří dávají přednost odborníkům a vybírají si v kotce v chovatelských potřebách. V současné době je možné zakoupit kotec od mnoha různých dodavatelů, kteří se pyšní skutečně zajímavým a poměrně velkým výběrem.  

Na co dbát při výběru? 

Pokud se rozhodnete dát šanci prodejcům a nevyrobíte si tak svůj kotec v pohodlí domova, je nutné dbát na několik věcí. Nejprve je třeba dbát na velikost kotce. Vždy volte větší kotec, než do jaké velikosti dorůstá psí plemeno. Dále je třeba mít neustále na paměti, kolik psích mazlíčků se bude v kotci schovávat. Jestli se bude jednat o jednoho nebo o více pejsků. Je samozřejmě možné koupit kotec pro více psů, tudíž bude rozměrově větší, ovšem existují i takzvané dvojkotce.  

Jaké kotce jsou nejdražší? 

Nejčastěji se pořizují dřevěné kotce, které jsou však mnohem dražší, než když koupíte plot a vymezíte pejskovi jeho území. Pokud se rozhodnete pro kvalitní dřevo, vše si raději přeměřte a zkontrolujte. Dřevo už nejde opravit jako oplocený kotec, který lze různě zvětšovat či zmenšovat.  

Jak jsme zmínili, vždy je nutné, aby kotec byl větší než pes – tedy konkrétně velikost psa, do které pes je schopný dorůst. Raději vždy počítejte s většími rozměry, než abyste pejska doslova nacpali do malého prostranství, v němž se nebude moct hýbat.  

About Author

Leave A Reply