Jak vyvolat psí zvracení?

0

Když zvrací lidé, je to důkaz toho, že se v nich něco děje, že něco není v nepořádku. Když však zvrací pes, je to naprosto běžné. Mnozí lidé ohrnují nos nad tím, když jejich pejsek zvrací, ovšem pro ně samotné je to zcela normální, proto se na ně nedívejte s odporem. Mnozí odborníci jsou toho názoru, že pejsci zvrací už od nepaměti. Je to zkrátka něco, s čím se potýkali od malička, když například přišla jejich matka a vyvrhla jim potravu, kterou našla.  

Samozřejmě ne vždy je psí zvracení normální. Většinou za to může podrážděný žaludek nebo rychlé hltání jídla, jindy za to může jenom velké množství jídla, které pejsek nestíhá strávit. Pejsci také mohou zvracet z toho důvodu, že jsou nervózní.  

Jak jsme ale zmínili, může to být také příznak nějaké nemoci nebo jiného zdravotního problému. Mnohdy pejsek zvrací a zároveň má průjem nebo ztrácí chuť k jídlu – v tom případě vyhledejte odbornou lékařskou pomoc. Někdy se také může stát, že pejsek zvracet nemůže, protože mu to nejde, a je třeba mu pomoct. Otázkou je, jak pejskovi zvracení vyvoláme tak, abychom mu neuškodili? 

Kdy se chce pejskovi zvracet? 

Nejdříve je nutné vědět, kdy se pejskovi chce zvracet a kdy mu to nejde. Je dobré mu pomoct, protože se může stát, že zhltl nějaký předmět nebo něco jedovatého, co se mu v těle příčí. Hlavním varovným signálem je například dávení, což poznáte tak, že pejsek svůj krk nepříjemně stahuje. Také najednou ztuhne – ztuhlý postoj je jedním z varovných signálů, kterým musíte být otevření.  

K dalším signálům patří například přešlapování.  

Jak vyvolat psí zvracení? 

Pokud se skutečně domníváte, že pejsek snědl něco, co neměl, je třeba mu se zvracením pomoct. Pomoct by vám mohl veterinář na telefonu, s nímž se spojte vždy ještě před tím, než psovi se zvracením pomůžete. Psí zvracení se totiž vyvolává tak, že se do tlamy stříkne peroxid vodíku, což je něco, co je třeba prodiskutovat s veterinářem.

About Author

Leave A Reply