Zakládáme akvárium

0

Akvarijní rybičky jsou čím dál častější součástí domácností. V současné době je rodiče kupují svým ratolestem, které touží po svém prvním společníkovi. Jelikož jsou psi a kočky poměrně náročné nejen na údržbu, ale i na čas, rybičky jsou mnohem vhodnější. Navíc si je děti nemohou vzít do rukou, což znamená, že je „neuťapkají“ ve svých ručičkách. Ať už akvarijní rybičky kupujete pro děti nebo pro sebe, jistě oceníte několik rad, které se pojí se zakládáním akvária, což je základ kvalitního a dobrého chovu.  

Aby byl chov rybiček úspěšný, je nutné jim pořídit vhodné akvárium. Na internetu najdete mnoho manuálů, v prodejnách akvaristiky vám mnohé poradí. Abyste však nemuseli brouzdat internetem nebo si nechat radit, sepsali jsme základní otázky, na které se začínající chovatelé ptají nejčastěji, a taky jsme na ně zodpověděli.  

Kam umístit akvárium? 

Jestli jste se nikdy v minulosti o akvarijní rybičky nestarali, určitě budete přemýšlet, kam akvárium umístit. Akvarijní rybičky byste neměli mít na místě, kde je rušno. Mohou se totiž zbytečně stresovat, což má dopad na jejich zdraví a na jejich kondici. Také by akvárium nemělo být umístěno na přímém slunci nebo v místnosti, kde se kouří. To rybičkám neprospívá.  

Co dát na samotné dno akvária? 

Co se týče konkrétního zařizování, otázkou je, co dát na samotné dno akvária. Jelikož rybičky potřebují dostatek živin, na samotné dno byste měli položit takzvanou výživovou podložku. Tu koupíte v prodejnách s akvaristikou, jen ji vždy kupte v potřebné velikosti. Na podložku dále nasypejte písek nebo podobný materiál.  

Co nepatří do akvária? 

Kromě vhodného základu, který položíte na dno akvária, je nutné akvárium vyplnit rostlinami či doplňky, díky kterým se budou rybičky cítit jako v přirozeném prostředí. Povoleno je takřka vše, kromě kamenů, jež obsahují vápenec. Dalším zakázaným doplňkem jsou pomalované hračky, lastury nebo ulity.  

About Author

Leave A Reply