Zakládáme terárium

0

Pejsci jsou sice stále nejčastějšími domácími mazlíčky, ale v poslední době lidé touží po nevšednosti a výjimečnosti, proto si pořizují zvířátka do terária. Nejčastěji se chová chameleon, který, když se ochočí a když si na člověka zvykne, dokáže být velice mírumilovný, přátelský a společenský. Taky se začaly hojně chovat ještěrky a různé druhy ještěrů, nesmíme zapomenout na hady a pavouky, což jsou však stvoření, která si na první pohled nezamiluje každý. Ať už si však pořizujete jakékoliv zvířátko do terária, vyplatí se vědět, jak terárium pro zvířátko vybavit. Pojďme se tedy podívat na to, jak správně terárium vybavit.  

Správně vybavené terárium je základem úspěšného chovu. Vždy terárium přizpůsobte konkrétnímu druhu zvířete. Podle konkrétního druhu zvířete nastavujete teplotu, volíte velikost terária a samozřejmě dodáváte do něj potřebné doplňky. Existuje však několik základních zásad, díky kterým, když se jich budete držet, vykouzlíte krásné prostředí pro nevšední domácí mazlíčky.  

Úkryty jsou běžnou součástí terárií 

V každém teráriu by měl být dostatek úkrytů. Musíte si však dát pozor na to, aby se úkryty nezměnily v pasti. Takřka každý tvor žijící v teráriu potřebuje dostatečné množství úkrytů, které využije v době, kdy se cítí v ohrožení nebo v nebezpečí. Bohužel mnozí majitelé zapomenou na to, že takový úkryt musí mít více východů, díky kterým budou moct zvířátka v případě potřeby zase utéct do jiného úkrytu. Když je východ jenom jeden, stává se úkryt pastí, který zvířátka žijící v teráriu neocení.  

Ideálním úkrytem jsou kameny, ale u nich musíte dbát na perfektní a stoprocentní stabilitu.  

Ať se cítí zvířátka jako doba 

Jak jsme zmínili, zvířátka se potřebují v teráriu cítit jako doma, tudíž je nutné zhotovit příjemné a působivé pozadí. To vykouzlíte například tak, že nalepíte na zadní stěnu přírodní korek, pláty břidlice nebo terárium vysypete rašelinou. Je zkrátka mnoho možností, co můžete udělat, aby se domácí mazlíček cítil v teráriu jako v přirozeném prostředí. 

About Author

Leave A Reply