Zamilujte si perlovky. Existuje hned několik druhů

0

Perlovky jsou zajímavé druhy akvarijních rybiček, které jsou známé především svým zbarvením. Ať už se jedná o jakýkoliv druh, jsou pokryté perleťovými skvrnkami, které vypadají skutečně jako perličky, jež se lesknou v našem akváriu. Mnoho lidí se perlovkám vyhýbá, protože si myslí, že je těžké se o ně starat, ale není to tak. Perlovky nevyžadují takřka žádnou pozornost, chov je zcela jednoduchý a snadný.

V České republice jsme si oblíbili hned několik druhů perlovek, které hojně chováme. Pojďme si představit ty nejznámější druhy a zároveň si řekněme důvody, proč jsou právě perlovky tak oblíbené.

Perlovka červená jako nejčastěji chovaný druh perlovek

Nejčastěji chovaným druhem je perlovka červená, která nádherně projasní naše akvárium svou červenou barvou. Její tělo je poseté nápadnými, perleťovými až stříbrnými skvrnkami. Pozor si dejte na kombinaci rybek v akváriu. Perlovka se totiž nesnese s kdejakou rybou. Ze své agresivity nepolevuje, ale samozřejmě se někdy bojí. Proto se schovává do úkrytů, kterých by mělo být v akváriu víc než dost.

Perlovka červená byla objevena už v roce 1862 v Africe, nyní se hojně vyskytuje na stejném kontinent konkrétně u řeky Nil či v Kongu.

Perlovka skvrnitá jako dlouhověký druh perlovek

Pokud si chcete pořídit perlovku, která vám neumře po pár letech, pořiďte si perlovku skvrnitou, což je druh perlovky, který se dožívá až deseti let. Potřebuje však dostatek prostoru. Ideální je, když perlovce dopřejete nádrž o velikosti 300 litrů. Bohužel tento druh je poměrně obtížné chovat. I když perlovku skvrnitou koupíte v obchodech s akvaristikou za pár korun, je třeba ji krmit nikoliv vločkovým krmivem, ale živou stravou v podobě korýšů, žížal či malých rybiček.

I u tohoto druhu perlovky platí, že je vysoce agresivní. Agresivita se zvyšuje především v době, kdy pár pečuje o své jikry.

About Author

Leave A Reply