Zánět kolenního kloubu – jak si s ním poradit?

0

Kočky nejsou jenom pro osamělé ženy, které touží po společnosti. Kočky jsou milující domácí mazlíčkové, které jsou vhodné skutečně pro každého. Zamilují si je především ženy, ale i pánové jim v mnoha případech nemohou odolat. Pokud máte doma takovou kočičku, musíte se o ni starat, protože i kočička může mít slabou imunitu, kterou může napadnout nejedna nemoc. V poslední době se ve světě koček rozšířil zánět kolenního kloubu. Otázkou je, jak si s tímto onemocněním poradit.

Zánět kolenního kloubu není žádná legrace. Kočky stěží chodí, chůze je hodně bolí. Zánět se může objevit u každé kočky, nezáleží na věku.

Jak kočka k zánětu přijde?

Je mnoho důvodů, proč vznikl zánět právě u vaší kočky. Zánět může být způsoben nějakým druhem bakterie, ale taky se může zánět dostat do těla po kousnutí při nějakém boji s jinou kočkou. Někdy za to mohou viry, které na stranách udělají nepatrné, přesto hmatatelné boule.

Jak si se zánětem poradit?

Bohužel to není onemocnění, které lze vyléčit během několika dnů. Většinou se onemocnění táhne několik měsíců. Kočičí zdravotní problémy se léčí vážně těžce. Ve většina případů jsou naordinovány nějaké léky, které však kočka odmítá pozřít. Kočky nesnáší hořké, tudíž tablety nebo kapky je takřka nemožné kočce vnutit. Kočka totiž hořké pozná a ucítí na míle daleko, a to ať už jsou zahrabané v tom nejlepším a nejvíce voňavém pokrmu.

Při zánět se nasazují léky proti bolesti, k tomu se předepisují chondroprotektiva, která zabraňují dalšímu poškození chrupavky.

Kromě léků je třeba, aby kočka měla klidový režim a aby se takřka neustále nacházela v teplém prostředí. Doporučujeme jí pořídit vyhřívanou dečku. Opět je nutné upozornit na to, že i když vyhřívanou dečku pořídíte, kočka se nevyléčí za pár dní či za týden. Léčba je dlouhodobá, skutečně trvá několik měsíců. Při včasném objevení nemoci může léčba trvat měsíc, pokud však nemoc neobjevíte včas, léčba nemoci se samozřejmě protáhne.

About Author

Leave A Reply