Zásady krmení psa. Dodržujete je všechny?

0

Pejsci jsou společníci na velkou část života, je nutné jim lásku dávat a oni nám dají tu svou. Aby se pejsci měli s námi dobře, potřebují mít pravidelný režim – zejména pravidelnou stravu. Je nutné, abyste se drželi jistých zásad, které se s krmením pejsků pojí. Mnozí majitelé se bohužel zásad nedrží a jejich pejsci proto nesmírně trpí. Je tedy třeba pejsky krmit tak, jak je správné a jak je to pro ně zdravé. Přinášíme vám několik zásad, které stanovují, jak pejsky krmit.  

Jak jsme zmínili, mnozí majitelé pejsků nedbají na nějaké zásady krmení psa. Zkrátka je krmí čímkoliv, co je napadne, což samozřejmě není dobře. Pojďme se podívat na zmiňované zásady a řiďme se podle nich. Pejskům se jenom uleví, prospějeme jejich zdraví a budou nás za to mít ještě o něco raději.  

Pejsci a zásady jejich krmení: 

  • Pejsky byste neměli překrmovat. Raději jim stravu dávejte víckrát během dne v menším množství, než abyste jim do misek sypali velkou porci granulí či masa a pejsci se tak přejedli. Pokud budete dodržovat přiměřené porce, vyhnete se psí obezitě, která je u psů bohužel velice nebezpečná a čím dál častější. Se psí obezitou je to jako ulidí – takyje dokáže zabít, a to velice rychle.  
  • Krmte psa vždy v závislosti na věku a kondici psa. Vždy ho krmte podle jeho zdravotníchpotřeba stáří, pes se mění a v každém období života potřebuje něco jiného, jinou stravu, proto mu ji poskytněte.
  • Pokud by byla nutná změna krmení, je nutné změnu udělat postupně. Nemůžete pejskovi z ničeho nic změnit jeho stravování, to se může špatně projevit na jeho zažívání bohužel. Buďte proto opatrní k jeho zdraví a veškeré změny týkající se stravy dělejte postupně.
  • Pravidelnost je základ i u psího krmení. Pejsci si navyknou na pravidelnost a budou s jídlem každý den ve stejnou hodinu počítat. Obvykle se doporučuje pejskům dávat jídlo dvakrát, třikrát denně. Mnozí majitelé však krmí pejska i pětkrát denně, a to při menších porcích, což je pro pejska lepší, než abyste ho překrmovali.

About Author

Leave A Reply