Jak zbavit pejska obezity?

0

O obezitě se říká, že je to nemoc současné doby. V současné době trpí obezitou bohužel každý pátý člověk, a je to bohužel dáno tím, že se na každém rohu vyskytuje rychlé občerstvení, kterému jenom stěží můžeme odolat. Otázkou však je, proč obezitou trpí psí? Vždyť ty neláká rychlé občerstvení v podobě hamburgerů a hranolků! Za psí obezitou bohužel stojí jeho majitelé, kteří mu dávají více jídla, než je zdrávo. Stejně tak mu dávají takové jídlo, které je pro psa a jeho žaludek hůře stravitelné. Stejně, jako dbáte na své zdraví, tak prosím dbejte na zdraví psa, aby tento čtyřnohý přítel byl s vámi ještě pěkně dlouhou dobu.  

Pokud jste zaregistrovali, že váš pejsek je obéznější než jiní psi, je třeba začít něco dělat s jeho hmotností. Přinášíme vám proto několik tipů, jak ho obezity zbavit.  

1) Dostatek aktivity 

Stejně jako lidé v době, kdy mají obezitu, běhají a věnují se sportovním aktivitám, to samé musí udělat i pejsci. Pobízejte je do sportovních činností, nenechávejte je jen ležet a dívat se. Dostatek aktivit je základ. Proto na procházku nechoďte jen jednou denně, ale rovnou třikrát denně. Travte spolu více času venku, kde může běhat, nikoli jen doma, kde leží ve svém pelechu.  

2) Dietní krmivo 

Víte, že i pro psy existuje krmivo, které je pro ně dietní? Zeptejte se na to psího veterináře, který poradí, jaké krmivo je pro obézní psy nejvhodnější a jak často ho denně krmit.  

3) Návštěvy u veterináře 

Abyste věděli, že psí hubnutí pejskovi neubližuje, je nutné chodit na pravidelné kontroly. Pokud pejska zbavujete obezity, připravte se na častější kontroly u veterináře, než na jaké jste byli doposud zvyklí. Je třeba kontrolovat nejen váhu samotného pejska, ale také je třeba hlídat, jestli pejsek nehubne až příliš rychle a jestli to nemá dopad na jeho celkové zdraví.  

About Author

Leave A Reply